•   +48 500 148 064
  •   info@abraxokna.pl
Logo ABRAX-BIS
  • ABRAX-BIS    
  • wpis    
  • Rolety Zewnętrzne - Cena i Rodzaje

Rolety Zewnętrzne - Cena i Rodzaje

Ochrona przed słońcem we własnym domu to bardzo ważna kwestia, ułatwiająca wykonywanie codziennych czynności. Niekiedy zbyt mocno objęte promieniami słonecznymi pomieszczenie może utrudniać pracę przed komputerem. Warto, więc zaopatrzyć się w odpowiedni ekwipunek, który nas przed tym uchroni. Tu pojawia się pytanie, jakie rolety zewnętrzne wybrać?

 

Rolety zewnętrzne - Czynniki zewnętrzne

Letnie dni dają nam o sobie znać głównie poprzez gorącą pogodę. Chłoniemy ją, wybierając się na spacery, czy spędzając czas aktywnie, jednak każdy potrzebuje odpoczynku, nawet od słońca. Niestety, nie zawsze jest nam to dane, ze względu na jego promienie wdzierające się do pomieszczeń naszego miejsca zamieszkania.

Problem dotyczy zarówno domów, jak i mieszkań. Skupiamy się tu nie tylko na rażących cechach tej sytuacji. Warto wspomnieć również o ogromnym nagrzewaniu się pokojów w domu. W ciągu sezonu letniego nie jest to nic przyjemnego i nie ma wpływ na nasze rachunki. Dlaczego?

Ponieważ przez gorąc panujący w mieszkaniu, musimy postawić na złoty środek, który nas od tego ciepła uchroni. Najczęściej jest to klimatyzacja, która pochłania bardzo dużo opłat. Warto, więc postawić na coś tańszego i generującego wydatki tylko raz, w momencie jego zakupu. Postawcie na rolety zewnętrzne.

 

Rolety zewnętrzne - budowa

Rolety zewnętrzne, to zasłony ze PCV lub aluminium, montowane na zewnętrznej stronie okien. Aby wszystko dobrze działało, powinny się one składać z trzech fundamentalnych elementów. Pierwszym z nich jest skrzynka z rurą nawojową. Jest ona oczywiście stosowana do nawijania pancerza rolety zewnętrznej. Na pierwszy rzut oka nie widać rury.

Kolejną i nieodłączną częścią jest oczywiście pancerz. To właśnie on chroni nasze okna przed działaniem czynników zewnętrznych. Oczywiście poza słońcem, śniegiem, czy też gradem, skutecznie odstrasza nieproszonych gości, a mianowicie złodziei. Co jest trzecim i ostatnim elementem?

Oczywiście są to prowadnice pionowe. Zabezpieczają one omawiany wcześniej pancerz, aby mógł się prawidłowo opuszczać. Co więcej, tworzą one razem z pancerzem i skrzynką jednolitą całość. Skoro budowa i definicja zostały już poruszone, to warto zastanowić się nad tym, czym się charakteryzują?

 

Rodzaje rolet zewnętrznych

Warto wspomnieć, że rolety zewnętrzne są podzielone na trzy rodzaje. Ważne, by mieć tego świadomość przed podjęciem decyzji, aby dopasować konkretny model do swoich potrzeb. Pierwszym rodzajem są rolety zewnętrzne natynkowe. W tym przypadku cała roleta jest wykonana z aluminium.

Pancerz tego modelu jest wypełniony specjalną pianką bezfreonową. Kolejnym typem jest opcja podtynkowa. W tej wersji całość wtapia się w budynek, stając się jego nieodłączną częścią. Ponadto przód skrzynki stanowi idealną bazę pod rozmaite materiały wykończeniowe, takie jak styropian, czy też wełnę mineralną.

Ostatnim rodzajem są rolety zewnętrzne nadstawne. Wyróżniają się one faktem bycia alternatywą wobec aluminiowych rolet. Co ważne, muszą być one montowane wyłącznie razem z oknem. To odróżnia je od powyżej wymienionych typów.

 

Rolety zewnętrzne - zalety

Oczywiście, rolety zewnętrzne mają swoje cechy charakterystyczne, ale i zalety, które znacznie wyróżniają się na tle rolet wewnętrznych. Główną zaletą rzecz jasna jest ochrona przed promieniowaniem słonecznym. Faktem, jest, że rolety zatrzymują słońce tuż przed szybą.

W praktyce wiąże się to z faktem, że pomieszczenia domowe zwyczajnie się nie nagrzewają. Kolejnym aspektem jest oczywiście bezpieczeństwo. Otóż żaluzje materiałowe nie zapewniają nam żadnego bezpieczeństwa. Rolety zewnętrzne zaś dzięki solidnej konstrukcji są czymś trudnym dla włamywaczy.

Pamiętajmy, że to właśnie okna są najczęstszą drogą wejścia złodziei, dlatego warto im tę ścieżkę porządnie utrudnić. Ponadto świetnie sprawdzają się w zaciemnianiu pomieszczenia w sposób, jaki sobie życzymy. Jest to świetne udogodnienie, kiedy nie chcemy całkowicie odcinać się od światła, a jedynie je zniwelować.

 

Jakie rolety zewnętrzne wybrać?

Jeśli zastanawiacie się, jakie rolety zewnętrzne będą najlepsze do waszych domów i mieszkań, to polecamy dwa modele. Najlepszym wyjściem będą rolety podtynkowe i natynkowe ze względu na ich możliwość montażu, nawet na istniejących już oknach.

Dzięki temu możemy je dopasować niemal do każdego typu okien i nie musimy się przejmować wymianą oszklenia na rzecz montażu rolet. Jeśli szukacie rolet od dobrego producenta, to zapraszamy do sprawdzenia naszej oferty rolet zewnętrznych.

Wysoka jakość rolet zewnętrznych uchroni was zarówno przed słońcem, jak i próbami włamania. Co więcej, zadba o bezpieczeństwo oszklenia domowego w trakcie gradu!

 

Zobacz także:

Garaż Wolnostojący Czy Garaż Wewnętrzny? - Co Wybrać?
Rekuperacja czy Wentylacja Grawitacyjna? Co Wybrać?
Budowa Fundamentów - Krok po Kroku


FAQ - PYTANIA I ODPOWIEDZI

Jakie rolety zewnętrzne wybrać?

Jeśli zastanawiacie się, jakie rolety zewnętrzne będą najlepsze do waszych domów i mieszkań, to polecamy dwa modele. Najlepszym wyjściem będą rolety podtynkowe i natynkowe ze względu na ich możliwość montażu, nawet na istniejących już oknach.

SPIS TREŚCI