•   +48 500 148 064
  •   info@abraxokna.pl
Logo ABRAX-BIS
  • ABRAX-BIS    
  • wpis    
  • Pokój Dziecka - Jak Dobrać do Niego Najlepsze Okna?

Pokój Dziecka - Jak Dobrać do Niego Najlepsze Okna?

Pokój dziecięcy jest miejscem kojarzącym się z radością i zabawą. Warto mieć jednak na uwadze bezpieczeństwo, które należy w nim zapewnić. Pozwoli na to podjęcie istotniej decyzji, czyli jakie okna do pokoju dziecięcego wybrać?

 

Pokój dziecka - Ochrona w formie okien

Podczas oczekiwania na pojawienie się na świecie niemowlęcia, dokładamy wszelkich starań, by dom odpowiednio zaopatrzyć dom. Staramy się, by wszystkie pokoje miały dostosowane wyposażenie dla tego maluszka. Mowa rzecz jasna o adekwatnych do sytuacji meblach, przedmiotach, czy zabawkach. 

Najważniejszym miejscem podczas pojawienia się dzieciątka w domu, jest jego pokój. To właśnie w tym pomieszczeniu będzie dorastać, uczyć się pierwszych słów i kroków. Ważne, więc żeby zapewnić mu  bezpieczeństwo na samym początku życia, jak i w jego pierwszych latach. To właśnie wtedy maluch zaczyna poznawać świat i wszędzie go pełno. 

Zalecamy, by mieć pewność, że chwila nieuwagi nie skończy się nieciekawymi skutkami, gdyż dzieciaki w wieku kilku latek są szybkie i nieco nieprzewidywalne. Jednym z zagadnięć podczas urządzania i aranżowania miejsc dla niemowlaka jest to, jakie okna do pokoju dziecięcego wybrać? Jest to bowiem bardzo istotna kwestia, za którą w przyszłości niezaprzeczalnie będziecie wdzięczni.

 

Pokój dziecka a ważność okien

Okna to najcieńsza część domu i oczywiście najbardziej niebezpieczna dla dorastających dzieciątek. Jeśli je otworzą, korzystając z nieuwagi rodziców, może wydarzyć się niemały wypadek. Poza niesfornymi maluchami w okresie dorastania ogromnie ważny jest również komfort niemowląt.

Śpią one przecież od 16 do nawet 20 godzin dziennie w początkowych dniach i miesiącach życia. Aby odpowiednio się rozwijały, muszą mieć spokój, który pozwoli im na przesypianie, tak dużej ilości czasu. Harmonijny spokój i niemały komfort, z pewnością mu to zapewnią. 

Jeśli, więc jesteście ciekawi, jakie okna do pokoju dziecięcego są najlepszym wyjściem, to zapraszamy do zapoznania się z tym wpisem. Dzięki niemu dowiecie się o najważniejszych cechach takiego asortymentu oraz tego, dlaczego są one tak ważne w pomieszczeniu przeznaczonym dla malucha.

 

Jakie okna do pokoju dziecka?

Zaczniemy od najmłodszych maluszków, które jeszcze nie do końca są w stanie samodzielnie się przemieszczać. Aby, więc nie zakłócać tych wielogodzinnych drzemek i snów, należy zdecydować się na okna wyciszające. Pozwolą one na wygłuszenie hałasów z zewnątrz, takich jak choćby szczekanie psów, przejeżdżanie samochodów, czy krzyki dzieci podczas zabaw na osiedlu. Jest to zaledwie początek listy hałasów, które mogłyby obudzić Twojego maluszka, a tak się nie stanie, właśnie dzięki wygłuszającym oknom.

Podczas snu i nie tylko, powinno się zapewnić dziecku odpowiednią temperaturę ciała. Pomogą w tym energooszczędne okna, które charakteryzują się niemałą szczelnością. Oczywiście odradzamy ten rodzaj stolarki okiennej w przypadku niesprawnej wentylacji, gdyż może skończyć się to wystąpieniem pleśni. Ta zaś ogromnie szkodzi zdrowiu, więc nie można dopuścić do tego, by znalazła się w pobliżu dziecka. Aby odpowiednio zadbać o wilgotność powietrza w pomieszczeniu, zalecamy sięgnięcie po nawiewniki, które będą w tym zadaniu niezawodne.

W tym wypadku świetnie sprawdzi się także rekuperacja. Jest ona wentylacją mechaniczną z odzyskaniem ciepła. Pozwala ona na wprowadzenie świeżego powietrza do wnętrza pomieszczenia, bez konieczności otwierania okien. Dzięki temu nie musicie martwić, że dziecko zostanie przewiane, a mimo to powietrze w pokoju będzie czyste i przefiltrowane.

 

Pokój dziecka - Stolarka okienna z bezpiecznymi szybami

Jakie okna wybrać z myślą o starszych dzieciach, które są żądne poznawania świata? Warto zadbać rzecz jasna o jakość szyb, aby przy uderzeniu zabawki, czy innego przedmiotu rzuconego przez dziecko, które rozpiera energia. W takich sytuacjach może dojść do straszliwego wypadku, dlatego warto coś z tym zrobić.

Można również zdecydować się na tzw. bezpieczne szyby, takie, które nie są dla dziecka niebezpieczne podczas rozbicia. Oznacza to, że albo wypadają w całości, albo łamią się na kawałki, które nie posiadają ostrych krawędzi. Kolejnym istotnym elementem, jest wstawienie okien, które posiadają kłódkę. Sprawi to, że maluch nie będzie miał żadnej, nawet najmniejszej szansy na samodzielne otwarcie okna w swoim pokoju.

Pozwoli wam to na pewność, że chwila waszej nieuwagi nie skończy się żadną nieprzyjemną sytuacją. Ostatnią pozycją z naszej listy działań jest oczywiście to, by okna były łatwe do pielęgnacji. Dzieci często wpadają na zwariowane pomysły jak choćby malowanie po ścianach i oknach. Warto w takich sytuacjach mieć szansę łatwo i szybko pozbyć się zabrudzeń i wrócić do pilnowania małego łobuza.

 

Pokój dziecka - postaw na bezpieczeństwo

Jeśli mieliście kiedyś zagwozdkę w kwestii tego, jakie okna do pokoju dziecięcego są najlepsze, to już znacie odpowiedź. Tak, jak wspomnieliśmy powyżej, ten element domu ma bardzo znaczące funkcje. Wpływa na odpowiednią izolację cieplną, bezpieczeństwo dziecka, czy ochronę przed wilgocią. 

Ich łatwość czyszczenia pozwala dziecku na nieco bezkarne malowanie po oknach. Warto połączyć elementy okienne zarówno z wersji dla niemowlaka, jak i dla starszego dziecka. Dzięki temu postawicie na inwestycję, która z czasem wam się zwróci. 

Ponadto tym posunięciem, weźmiecie pod uwagę wiele potencjalnych zagrożeń, które pojawiają się na różnych etapach jego życia. Co więcej, nie będziecie zmuszeni zmieniać okien, co kilka lat, gdyż te będą przystosowane do niemal każdego wieku dziecka.

Sprawdźcie również naszą ofertę okien plastikowych i okien aluminiowych. Poznajcie niezwykłą jakość i solidność.

 

Zobacz także:

 


FAQ - PYTANIA I ODPOWIEDZI

SPIS TREŚCI