•   +48 500 148 064
  •   info@abraxokna.pl
Logo ABRAX-BIS
  • ABRAX-BIS    
  • wpis    
  • Przesuwne Drzwi Szklane - Jaki Rodzaj Szkła Wybrać?

Przesuwne Drzwi Szklane - Jaki Rodzaj Szkła Wybrać?

Przesuwne drzwi szklane, to szczyt elegancji i nowoczesności. Warto mieć na uwadze, że nadają one przestronności całemu mieszkaniu i jednocześnie ogromnie je upiększają. Należy jednak zwrócić uwagę, jaki rodzaj szkła wybrać, aby najlepiej służył w tym konkretnym typie systemu drzwiowego. Sprawdźcie nasz wpis, a poznacie odpowiedzi na pytania w tym zakresie.

 

Przesuwne drzwi szklane — różne rodzaje drzwi

Na całym rynku systemów drzwiowych istnieje cała masa rodzajów drzwi. Mamy do czynienia z drzwiami przesuwnymi, klasycznymi, wejściowymi, podwójnymi, a to zaledwie początek całej listy. Wszystko za sprawą faktu, że rozróżniamy je na różne sposoby. Nie zawsze bowiem liczy się tylko ich układ, czy też budowa, a równie ważne są materiały.

Mowa rzecz jasna o drewnie, szkle, aluminium i wielu innych opcjach używanych do produkowania drzwi. To właśnie one tworzą podkategorię danych systemów drzwiowych. Warto skupić się na tym, żeby dobrać najtrwalsze i najlepsze możliwe rozwiązanie do swojego wyboru. Dzięki temu będziemy pewni, że dany produkt przetrwa długie lata.

Zwróćmy uwagę na drzwi szklane, które stały się hitem ostatnich lat. Nadają się do mieszkań w stylu loftowym, ale i takich, w których główną rolę gra światło dzienne. Warto jednak wiedzieć, jaki rodzaj szkła wybrać, aby wyglądały one estetycznie i były trwałe. Jakie zatem szkło wybrać, by szklane drzwi przesuwne wyglądały świetnie i były długowieczne?

 

Przesuwne drzwi szklane we wnętrzach

Warto wiedzieć, jakie wnętrza najchętniej zostaną wyposażone w przesuwne drzwi szklane. Tak, jak wspomnieliśmy powyżej, mieszkanie w stylu loftowym z pewnością powinno posiadać choć jedne przesuwne drzwi szklane. Wszystko za sprawą faktu, że to właśnie w nim najbardziej liczą się szklane, jasne i przestronne elementy, które optycznie powiększają dom.

Przesuwne drzwi szklane szkło

Oczywiście nie tylko lofty powinny posiadać choć jedną parę tego systemu drzwiowego. Styl skandynawski z pewnością powinien być dopełniony takimi właśnie drzwiami. Wszystko za sprawą faktu, że opiera się on przede wszystkim na jasnym wystroju w kolorach bieli. Liczą się w nim rozwiązania, które wnętrze mieszkania będą czyniły przestrzennym.

Ostatnim z wielu opcji jest mieszkanie urządzone w klimacie glamour. W tym wypadku szklane drzwi dopełnią burżuazje, które występują w tymże wykończeniu mieszkania. Ciężkie zdobione meble, ciekawe wzory na ścianach, czy też szklane żyrandole będą doskonałym dodatkiem do przesuwnych drzwi szklanych, ale i całej przestrzeni.

 

Przesuwne drzwi szklane — rodzaje 

Jak możecie się domyślać, przesuwne drzwi szklane mają swoje typy, które są podzielone pod względem właściwości, wyglądu, użytych materiałów, czy też działania. Postanowiliśmy zapoznać was z poszczególnymi opcjami, na które moglibyście się zdecydować. Warto mieć jasny ogląd na ten bardzo szeroki wybór, żeby podjąć jak najlepszą możliwą decyzję.

Z tego też względu wymienimy najczęstsze opcje szklanych drzwi przesuwnych, ale także opiszemy ich charakterystyki. Wszystko po to, abyście byli świadomymi konsumentami. Posiadając bowiem wiedzę na temat, który was interesuje, jesteście w stanie dużo bardzo racjonalnie podjąć decyzję. Przejdźmy zatem do meritum naszego wpisu.

Jakie właściwie istnieją rodzaje przesuwne drzwi szklane? Wyróżniamy przede wszystkim te wyposażone w:

  • Mleczne szkło,
  • zbrojne szkło,
  • bezpieczne szkło,
  • przezroczyste szkło.

To właśnie te cztery opcje są najczęstszym wyborem konsumentów. Oczywiście, nie bez powodu. Poniżej przedstawimy aspekty posiadania drzwi, które są wyposażone w te podane powyżej szkła. Omówimy też personalizację oszklenia dla konkretnej osoby.

 

Przesuwne drzwi szklane — Mleczne szkło

Pierwsze miejsce na naszej liście zajmuje rzecz jasna mleczne szkło. Jest to bardzo częste rozwiązanie w zakresie drzwi łazienkowych, gdyż dają większą prywatność niż klasyczne szklane drzwi przesuwne. Pamiętajcie, że jest to powierzchnia nieprzeźroczysta, więc nie musicie się obawiać, że na przykład ktoś będzie w stanie was podglądać.

W jaki sposób otrzymujemy mleczne przeszklenie? Jest to dosyć łatwy proces. Wszystko bowiem dzieje się za sprawą specjalnej folii w kolorze mleczno-białym. Jest ona matowa i to właśnie z jej powodu szkło umieszczone w drzwiach staje nieprzeźroczyste. Uzyskanie koloru mlecznego nie jest sporym problemem, dlatego takie systemy nie są drogie.

Jeśli potrzebujecie zatem intymności, ale wciąż pragniecie, by drzwi wstawiane do mieszkania były szklane, to jest to rozwiązanie idealne. Warto zastanowić się nad tym, zwłaszcza jeśli chodzi o pomieszczenia, takie jak łazienka, czy sypialnia, w których prywatność jest czymś bardzo istotnym. Radzimy unikać tego typu drzwi pokoju dziecka.

Przesuwne drzwi szklane

Zbrojne szkło w przesuwnych drzwiach szklanych

Czas na propozycję, która z pewnością brzmi nieco surowo, ale nie ma się oczywiście czego obawiać. Omówmy zatem, czym właściwie jest zbrojne szkło i dlaczego powinno się znaleźć w naszych szklanych drzwiach przesuwnych. Jest to bez wątpienia opcja, którą kieruje się przede wszystkim do nowoczesnych mieszkań urządzonych na czasie.

Ciekawym kontrastem jest fakt, że równie doskonale odnajdzie się w starodawnych miejscach. Cały sekret ich świetności tkwi jednak w ich wnętrzu. Otóż we wnętrzu tego szkła jest umieszczona wtopiona siatka o kwadratowych oczkach. Za co odpowiada ta wewnętrzna część szklanych drzwi przesuwnych? Rzecz jasna za wasze bezpieczeństwo.

W jaki sposób? Otóż, podczas gdy wystąpi nieszczęśliwy wypadek, kiedy to szyba z jakichś przyczyn pęknie, szkło się nie rozsypuje. Dzięki temu możemy czuć się bezpiecznie. Warto mieć na uwadze duży plus w postaci surowego wyglądu, który świetnie odnajdzie się w oryginalnych wnętrzach. Zbrojne szkło zapewnia bezpieczeństwo i kreatywny wygląd.

 

Bezpieczne szkło a przesuwne drzwi szklane

Nastąpił moment na opisanie kolejnego rozwiązania w postaci bezpiecznego szkła. Bez wątpienia może ono wam się kojarzyć z poprzednio przedstawianą opcją, jednak czy coś w tym jest? W tym wypadku diabeł tkwi w szczegółach, a właściwie we wnętrzu całej szyby. Jest ono bowiem wykonane z bezpiecznego szkła warstwowego VSG.

Jego bezpieczeństwo wynika z procesu powstawania, a ma on miejsce w sposób łączenia 2 tafli szklanych ze sobą. Robimy to przy pomocy specjalnych folii. Może to być folia typu PVB albo EVA i nie ma to większej różnicy, która z nich się pojawi. Liczy się ich właściwość w postaci niemałej odporności na rozerwanie. Jest więc podobne do poprzednika.

W praktyce bowiem wygląda to tak, że kiedy szkło zostanie rozbite, to również się nie rozsypuje na małe kawałeczki. Zostaje ono natomiast w jednej części folii. Zatrzymuje ona wszystkie szczątki, sprawiając, że nie musimy sprzątać szkła oraz możemy spokojnie przechodzić obok uszkodzonych drzwi. Pozostaną one w takim stanie do czasu wymiany.

Przesuwne drzwi szklane białe

Przesuwne drzwi szklane — przeźroczyste szkło

Chcąc wybrać szklane drzwi przesuwne bez wątpienia pierwszą opcją, którą znajdziecie w ofertach rozmaitych producentów drzwi i okien. Miejcie jednak na uwadze, że są to drzwi, które zapewniają małą prywatność, zatem nie sprawdzą się w każdym miejscu. Warto je umieścić na przykład w salonie lub jadalni, gdzie nie potrzebujemy intymności.

Do innych pomieszczeń, które tego wymagają, dużo trafniejszym posunięciem jest sięgnięcie po mleczne szkło. Wróćmy jednak do tematu. Szklane drzwi przesuwne mogą posiadać specjalną folię, która będzie im zapewniała bezpieczeństwo i jednocześnie tworzyła piękną, przeźroczystą taflę.

Ten typ drzwi szklanych może nas odgradzać od innych pokoi, natomiast równie dobrze sprawdzi się w roli dekoracyjnej. Szkło przeźroczyste jest wyznacznikiem stylu i nowoczesności. Dlatego też możemy je odnaleźć w biurach, które są tworzone na podstawie najnowszych trendów. Warto wybrać coś, co będzie idealne dla was.

 

Przesuwne drzwi szklane — jakie szkło wybrać?

Przesuwne drzwi szklane mogą być trudnym orzechem do zgryzienia w wyborze, jeśli nie wiecie, czego chcecie. Warto wiedzieć, że macie różne opcje i możecie dowolnie z nich wybierać. Jeśli chcecie całe mieszkanie zachować w szklanych wykończeniach, nawet posiadając dzieci, to warto zdecydować się na zbrojne lub bezpieczne szkło.

Nie będziecie się bowiem musieli obawiać, że podczas jakiejś zabawy zrobią sobie krzywdę, uderzając zbyt mocno w drzwi. W momencie, gdy marzycie zaś o intymnej chwili z ukochaną osobą lub samotnie, to polecamy szklane drzwi przesuwne z dodatkiem mlecznego szkła. Jest to najlepsza szklana opcja do sypialni, czy łazienki, gdzie jest to potrzebne.

Jeśli chodzi natomiast o przeźroczyste rozwiązania, to zdecydowanie powinniście pomyśleć o nieco innych pomieszczeniach. Idealnie wpasują się bowiem w miejsca, takie jak jadalnia, salon, czy też domowy gabinet. Mowa o miejscach, w których prywatność nie jest czymś ogromnie istotnym. Oczywiście warto je dodać jako wejście na taras.


 


FAQ - PYTANIA I ODPOWIEDZI

Jakie szkło wybrać do przesuwnych drzwi szklanych?

Przesuwne drzwi szklane można wyposażyć w przeźroczyste, mleczne, zbrojne lub bezpieczne szkło.

SPIS TREŚCI