•   +48 500 148 064
  •   info@abraxokna.pl
Logo ABRAX-BIS
  • ABRAX-BIS    
  • wpis    
  • Okna Antywłamaniowe — Czy Warto je Montować?

Okna Antywłamaniowe — Czy Warto je Montować?

Jedną z najczęściej wybieranych dróg włamywacza jest najcieńsza, szklana warstwa domu, mianowicie okna. Jest to jeden z wielu powodów, przez które powinno się postawić na okna antywłamaniowe.

 

Okna antywłamaniowe — Bezpieczeństwo domu

Dom jest naszą oazą spokoju, komfortu i odcina nas od świata zewnętrznego. Pozwala na spędzenie czasu w najbliższym gronie podczas wspólnego spędzania czasu. Będąc w swoich czterech ścianach trudno nam wyobrazić sobie bardziej bezpieczne miejsce. Jednak, czy na pewno? 

Skoro w mieszkaniu przechowujemy cały nasz dobytek, to warto zadbać o to, by i on i nasi najbliżsi byli pod ochroną. Dobrym pomysłem jest wprowadzenie zmian w domu mających je zapewnić. Pozwoli to na odetchnięcie z ulgą i pewność, że żaden nieproszony gość nie pojawi się w naszym domu. 

W takiej sytuacji należy mocno przemyśleć sprawę i postawić na elementy antywłamaniowe domu. Jedną z najczęściej wybieranych dróg włamywacza jest najcieńsza, szklana warstwa domu, mianowicie okna. Jest to jeden z wielu powodów, przez które powinno się postawić na okna antywłamaniowe.

 

Stolarka okienna zapobiegająca włamaniom

Ten rodzaj okien jest bez wątpienia niekorzystną niespodzianką dla włamywacza. Większość ludzi nie posiada w swoich domach takiego asortymentu, dlatego działa to na naszą korzyść. Oczywiście, nie są to produkty niezniszczalne, natomiast ich zadaniem jest utrudnić przestępcy włamanie i je opóźnić. 

Może to spowodować jego nieostrożność, która finalnie obudzi domowników, a Ci wezwą odpowiednie służby. Nie można, więc oczekiwać, że włamywacz na pewno nie wejdzie do środka. Aby jednak okna antywłamaniowe mogły być skuteczne, należy postawić na kupno jej z dobrej firmy. Im wyższa jakość, użytych do produkcji materiałów i staranność wykonania, tym większa pewność bezpieczeństwa.

 

Okna antywłamaniowe — Charakterystyka 

Aby mieć pewność, że okna antywłamaniowe uchronią wasz dom przed niebezpieczeństwem, należy zapoznać się z ich cechami. Jest ich wiele, natomiast znajomość takiej charakterystyki pozwoli wam na świadomy zakup. Nie będzie to żaden kot w worku. 

Okna antywłamaniowe powinny przede wszystkim posiadać świadectwo klasyfikacji, w którym zawarte są ich cechy. Co się w nim znajduje? Są to:

  • Instrukcja zabudowy okna,
  • grubość szkła,
  • jakie przeprowadzono czynności sprawdzające

Istnieje sześć klas, do których kwalifikuje się czas na sforsowanie zabezpieczeń w danym modelu. Co więcej, podczas manualnej próby włamania z użyciem konkretnych i przeznaczonych do niego narzędzi, okno powinno przez co najmniej 3 minuty stawiać opór. 

W co jednak warto zaopatrzyć nasze okna i na jaki wybór najlepiej postawić? Jedną z podstaw jest klamka na klucz, która będzie w stanie uniemożliwić wiele technik włamania.

 

Okna antywłamaniowe — Na co uważać przy zakupie?

Na okuciu okna powinna znaleźć się wkładka antyrozwierceniowa, która uchroni przed użyciem przez włamywaczy bardziej inwazyjnych narzędzi. Podczas kupna okna, spytajcie sprzedawcy o to, czy w danym modelu wkładka się znajduje i dopiero z tą wiedzą podejmijcie decyzję. 

Rozbicie szyby nie jest trudne, dlatego warto zaopatrzyć swoje okna w folie antywłamaniowe, które takie działania znacznie utrudniają. Jedną z najważniejszych rzeczy podczas wyboru odpowiedniego okna antywłamaniowego jest jego klasa. 

Oczywiście ta, o której wspominaliśmy wcześniej. Ma ona bardzo ważną rolę, co można zauważyć, porównując między sobą modele stolarki okiennej. Ważne jest więc zwracanie uwagi na małe szczegóły, które charakteryzują każdą z klas.

 

Uwaga skierowana na szyby

Owa kwestia tyczy się także szyb, niezależnie czy mówimy tu o produktach dwuszybowych, trzyszybowych, czy zespolonych. Otóż one również posiadają swoje własne klasy. 

Kiedy wybierze się wysokiej jakości szkło i połączy z równie mocną ramą, włamywacz będzie miał nie lada problem, aby dostać się do środka. Przykładowo, decydując się na największą jakość szyb i 4 folie antywłamaniowe, okno może być niemal niezniszczalne. 

Można, więc uznać to za inwestycję, która chroni nie tylko przed włamywaczem, ale i ciężkimi warunkami pogodowymi. Warto zdać się na wiedzę fachowców, którzy znają się na rzeczy. Zdecydujcie się na najlepsze okna antywłamaniowe, które pozwolą wam nie tylko odetchnąć, ale i spać spokojnie.

 

Montaż okien antywłamaniowych

Jeśli chodzi o montaż tego rodzaju okien, to tak jak w przypadku klasycznych produktów, zalecamy zatrudnienie fachowca. Oczywiście, w niektórych miejscach usługa ta jest w cenie produktów, jednak w momencie, gdy nie macie żadnych umiejętności lepiej zainwestować w specjalistę. 

Brak fachowca i doświadczenia może skutkować złym zamontowaniem stolarki okiennej. W najgorszym razie rezultatem tego zdarzenia będzie włamanie, które umożliwią błędy w montażu. Chcąc być bezpiecznym we własnym domu i stawiając na półśrodki z pewnością nieosiągnięcie tego celu. Okna antywłamaniowe powinni montować specjaliści.

 

Okna antywłamaniowe a montaż na własną rękę

Musicie mieć na uwadze, że samouczek internetowy nie zagwarantuje wam ochrony przed włamaniem. Wykonując montaż na własną rękę bez fachowej wiedzy i przy pomocy Internetu może się bardzo źle skończyć.  Zwracamy również waszą uwagę na to, by uważnie oglądać produkty antywłamaniowe, które są wam sprzedawane. 

Znając budowę takiego okna, będzie wam łatwiej wykryć oszustwa, których sprzedawcy niekiedy się dopuszczają. Jest to częsty zabieg, który ma na celu sprzedania stolarki okiennej po wyższej cenie, niż jest warta. Bądźcie bezpieczni zarówno dzięki porządnym oknom, jak i odpowiedniej wiedzy w tym zakresie.


Zobacz także:


FAQ - PYTANIA I ODPOWIEDZI

SPIS TREŚCI