•   +48 500 148 064
  •   info@abraxokna.pl
Logo ABRAX-BIS
  • ABRAX-BIS    
  • wpis    
  • Drzwi Antywłamaniowe - Jakie Wybrać? Czym się Kierować?

Drzwi Antywłamaniowe - Jakie Wybrać? Czym się Kierować?

Drzwi antywłamaniowe są podstawą bezpiecznego domu. Warto mieć pojęcie, na jakiej podstawie należy je wybierać oraz czym się kierować podczas ich wyboru. Poznajcie różne kwestie, które trzeba wziąć pod uwagę przed ich zakupem.

 

Drzwi antywłamaniowe - Bezpieczeństwo domu

Miejsce, do którego wracamy każdego dnia po szkole, czy pracy to nasz dom. Jest on oazą spokoju, która pozwala nam na zrelaksowanie się po długim czasie napięcia. Co więcej, nasze mieszkanie skrywa najważniejsze rzeczy i osoby, które są nam bliskie. 

To właśnie w nim przechowujemy nasze skarby i sekrety. Czujemy się w nim najbezpieczniej na świecie i nie ma w tym nic złego, natomiast warto to bezpieczeństwo wesprzeć. Drzwi i okna to właściwie jedyne wybory włamywaczy, którzy starają się dostać do domu. Otwarcie zamka przez doświadczonych przestępców wcale nie musi być takie trudne. 

Złodzieje stają się coraz bardziej doświadczeni i potrafią wejść do domu niepostrzeżenie, nie budząc nikogo. Zwyczajne zamki w drzwiach, czy niewzmocnione okna, to dla nich nic trudnego. Co można zrobić, by powstrzymać włamywaczy, którzy zagrażają zarówno nam, jak i naszemu majątkowi? Oczywiście postawić na drzwi antywłamaniowe. To właśnie one pomogą Ci w zabezpieczeniu domu przed nieproszonymi gości.

 

Drzwi antywłamaniowe - gwarancja

Pierwszą kwestią, którą warto omówić w kwestii drzwi antywłamaniowych, jest rzecz jasna ich gwarancja. Nie chodzi, jednak o to ile lat drzwi mają Ci służyć. Mowa o gwarancji tego, że złodziej nie dostanie się do wnętrza domu. Takiego zapewnienia, nie może dać żadna firma. 

Nieważne jak solidne są dane drzwi, wszystkie mogą zawieźć, wystarczy tylko czas dany włamywaczowi. Drzwi antywłamaniowe, tak samo, jak okna antywłamaniowe, mają za zadanie, jak najbardziej utrudnić mu wejście do wnętrza mieszkania. 

Dzięki temu opóźniają czas przedarcia się złodzieja do wnętrza domu, a domownicy mogą wezwać odpowiednie służby, które ujmą sprawcę zamieszania. Zanim jednak zdecydujecie się na kupno drzwi antywłamaniowych, zalecamy sprawdzenie, jakie mają one klasę. Co to właściwie oznacza? Tych i innych informacji, dowiecie się w dalszej części tego wpisu.

 

Klasy Drzwi Antywłamaniowych

Bardzo ważną kwestią podczas wybierania odpowiednich drzwi antywłamaniowych są ich klasy, a jest ich 6. To one informują o tym, ile zajmie włamywaczowi, dostanie się do środka mieszkania. Co ważne, im większy numer klasy, tym bardziej drzwi są odporne na działania złodziei. 

Jeśli chodzi o pierwszą i drugą klasę, to są one najgorszą opcją, gdyż sforsowanie takich produktów zajmuje mniej więcej 3 minuty. Pierwsza opcja nie będzie wymagała nawet posiadania narzędzi, natomiast do otwarcia drugiej, wystarczą podstawowe narzędzia. Drzwi klasy trzeciej są możliwe do przejścia nawet w 5 minut, jednak przy pomocy choćby wiertarki, więc jest to ryzykowne i hałaśliwe wyjście. 

Czwarta klasa to już co najmniej 10 minut roboty złodzieja, co może obudzić mieszkańców domu. Czego potrzebuje, by w ten czas dostać się do wnętrza? Tutaj będzie już potrzebny przecinak lub siekiera, czyli kolejne głośne działanie. Jest to oczywiście na korzyść klienta, który dowie się o obecności niebezpiecznej osoby.

 

Drzwi antywłamaniowe - Jaka klasa jest najlepsza?

Ostatnie dwie klasy drzwi antywłamaniowych to nie lada wyzwanie dla nieproszonego gościa, który chce nas okraść. Otóż piąta klasa zatrzyma włamywacza na zewnątrz, na co najmniej piętnaście minut. Co więcej, będzie on musiał posiadać specjalistyczny sprzęt oraz niemałe doświadczenie, gdyż w przeciwnym razie nie dostanie się do środka. 

Ostatnią klasą drzwi antywłamaniowych jest oczywiście ta, nosząca numer szósty. Na nią, wyłącznie specjalista poświęci nie mniej niż 20 minut. Jednak nie tylko doświadczenie ma w tej kwestii znaczenie. Będą mu bowiem potrzebne narzędzia o naprawdę sporej mocy. 

Nie posiadając ich, nawet największy specjalista sobie nie poradzi. Jak widać, wybór klasy naszych drzwi jest kluczowy i ma ogromny wpływ na to, jak potoczą się losy nasze i osoby dokonującej włamania. Oczywiście, mimo wszystko nie są to jedyne ważne elementy, na które musicie zwrócić uwagę podczas podejmowania decyzji. Co jeszcze brać pod uwagę?

 

Na co jeszcze zwracać uwagę podczas zakupu drzwi?

Ostatnimi elementami, które są ważne podczas zakupu drzwi, są rzeczy, o które warto dopytać sprzedawcy. Asortyment bowiem musi posiadać trzy bolce antywyważeniowe, aby całość konstrukcji była skuteczna. Co więcej, muszą posiadać, nie mniej niż trzy zawiasy oraz osłony na nie, które zapewnią im ochronę przed wycięciem. 

Nie zapominajcie o sprawdzeniu, czy drzwi antywłamaniowe są wzmocnione prętami, a także czy posiadają niski współczynnik przenikania ciepła. Mając taką wiedzę, z pewnością nie traficie na zły asortyment i rozpoznacie jego najważniejsze cechy. Pamiętajcie, że taka wiedza uratuje was przed włamywaczem.

Sprawdźcie również ofertę naszych drzwi wejściowych i przesuwnych.

Zobacz także:


FAQ - PYTANIA I ODPOWIEDZI

SPIS TREŚCI