•   +48 500 148 064
  •   info@abraxokna.pl
Logo ABRAX-BIS
  • ABRAX-BIS    
  • wpis    
  • Domofon Bezsłuchawkowy - Montaż, Budowa, Cena

Domofon Bezsłuchawkowy - Montaż, Budowa, Cena

Domofon to jeden z elementów gwarantujących nam bezpieczeństwo. Niezależnie od tego, czy mieszkasz w domu, czy w bloku, jest on równie potrzebny, aby identyfikować odwiedzających nas gości. Aby jednak mieć taką możliwość należy wybrać odpowiedni model i go ulokować w pożądanym miejscu. Jak jednak zamontować domofon bezsłuchawkowy?

 

Domofon bezsłuchawkowy - Spokój w twoim mieszkaniu

Domowe ognisko to coś, nad czym pracujemy od założenia rodziny. Pragniemy, by nasz dom był bezpieczną oazą spokoju zarówno dla nas samych, jak i domowników, czy bliskich. Aby to osiągnąć, sięgamy po rozmaite środki ochrony, mające pomóc nam w tej kwestii. O czym mowa?

Mamy tu na myśli, przede wszystkim wszelkiego rodzaju alarmy, które mają nam pomóc w razie pojawienia się nieproszonych gości. Mowa także o zatrudnianiu odpowiedniej firmy ochroniarskiej, która w razie włączenia się alarmu szybko dotrze na miejsce. Takie kwestie dają nam ogromne poczucie bezpieczeństwa.

Nie zapominajmy oczywiście o analizie tego, kto stoi u progu naszych drzwi. W domach jednorodzinnych często montuje się kamery przed bramą, aby to sprawdzić. Warto jednak postawić na zwyczajny produkt, który również pozwoli na poczucie bezpieczeństwa. Domofon bezsłuchawkowy to doskonała opcja.

 

Domofon bezsłuchawkowy - budowa

Jeśli chodzi o budowę domofonu, to wszystko jest mocno zależne od modelu i wersji, na jaką się zdecydujemy. Z tego powodu skupimy naszą uwagę i charakterystykę na najprostszym typie tego produktu. Pierwszą jego częścią jest oczywiście kaseta bramowa. Posiada ona informacje na temat mieszkańców i numerów ich mieszkań.

Kolejną kwestią są unifon, ściśle połączony ze słuchawką i mikrofonem od domofonu. Dzięki niemu możemy bez problemu porozumieć się z nowoprzybyłymi gośćmi za pomocą urządzenia. Warto również nie zapomnieć o istnieniu przycisków, które pozwalają na dodzwonienie się na wskazany adres.

Również dzięki przyciskom, które znajdują się obok słuchawki, możemy wpuścić pożądane przez nas w mieszkaniu osoby. Domofony bezsłuchawkowe mogą mieć umieszczone w swojej budowie kamery, natomiast nie jest to must have.

 

Rodzaje domofonów bezsłuchawkowych

Domofony, jak każde inne produkty dzielą się na konkretne rodzaje, w zależności od ich budowy, czy też sposobu działania. Warto je znać, aby mieć pewność, że stawiamy na najlepszą, możliwą opcję. Spośród rozmaitych opcji, wyróżniamy domofony:

  • cyfrowe,
  • analogowe,
  • bramofony,
  • wideodomofony.

Pierwsza z podanych opcji wyróżnia się faktem, że cała jego instalacja jest równoległa. Ponadto jest to najczęściej wybierane rozwiązanie do kamienic, jak i mieszkań.

Modele analogowe zaś posiadają całą instalację zawierającą od 4 do 6 żył. W tym wypadku odbieramy sygnał za pomocą słuchawki telefonicznej, a kaseta posiada wizytówki oraz przyciski przygotowane dla każdego właściciela mieszkania.

Kolejną opcją są bramofony, które można połączyć z telefonami i zamiast martwić się biegnięciem do słuchawki w celu otwarcia mieszkania, wystarczy odebrać połączenie. Co więcej, za pomocą komórki można spokojnie umożliwić gościom wejście do domu.

Ostatnim rozwiązaniem są wideodomofony, które będąc dobrej jakości, mają możliwość sterowania bramą. Co więcej, posiadają funkcję nagrywania, wysoką jakość obrazu, czy też wysoką ochronę panelu przed zniszczeniem.

 

Domofon bezsłuchawkowy - montaż

Skoro omówiliśmy już kwestię budowy omawianego urządzenia, to warto skupić się na jego prawidłowym montażu. W przypadku mieszkań w blokach nie musimy przejmować się takimi sprawami, gdyż leżą one w kompetencjach spółdzielni mieszkaniowej. 

Jeśli natomiast pragniecie sprawić sobie taką opcję w domu, to zapoznajcie się z poniższymi instrukcjami. Domofon jednorodzinny, a właściwie jego zamontowanie może zająć sporą ilość czasu. Pierwszą kwestią w tej sytuacji jest zapoznanie się z opisem i instrukcjami załączonymi do domofonu. 

Obrazki oraz wskazania odnośnie do potrzebnego ekwipunku będą ogromną pomocą. Następnie, sprawdź, czy wszystkie elementy z instrukcji można znaleźć w opakowaniu.

 

Jak zamontować domofon bezsłuchawkowy?

Tam, gdzie będzie znajdować się przewód mający łączyć kasetkę i unifon bezsłuchawkowy, należy wykopać miejsce. Następnie, umieszczamy ów przewód w miejscu, w którym będzie miał wolne około 20 cm miejsca z każdej strony. W przypadku posiadania kasetkę, którą ma montaż natynkowy, robota jest znacznie mniejsza.

W przypadku odwrotnej opcji, czyli podtynkowej pracy jest więcej przez powinność stworzenia dziury, aby umieścić w niej kasetkę. Po ukończeniu montowania elementów wystarczy połączyć wszystkie przewody.

 

Wybór domofonu i wideodomofonu

Zapewne zastanawiacie się, jaka opcja jest najlepszym rozwiązaniem do waszych potrzeb. Pragniemy pomóc w tej zagwozdce. Wskazaliśmy powyżej, że do bloków mieszkalnych i kamienic, najlepiej sprawdzą się opcje analogowe i cyfrowe.

Bramofony i wideodomofony świetnie zaś sprawdzą się w domach jednorodzinnych. Oczywiście, każdy z omówionych rodzajów można stosować zarówno w domu, jak i w mieszkaniu. Wszystko zależy w dużej mierze od waszej wygody i preferencji.

Warto również wspomnieć, że aby łatwo i bezpiecznie otwierać swój dom, należy zadbać o odpowiedni montaż. Zalecamy, aby w tej sytuacji postawić na montowanie natynkowe, gdyż nie trzeba wtedy robić żadnych wykopów, czy dziur, aby go umieścić w pożądanym miejscu. Postawcie na bezpieczny panel zewnętrzny, jakim jest dobry domofon.

 

Zobacz także:

Rolety Zewnętrzne - Cena i Rodzaje
Okna Antywłamaniowe — Czy Warto je Montować?
Okna Energooszczędne — Jak Działają?


FAQ - PYTANIA I ODPOWIEDZI

Jakie są rodzaje domofonów?

Wyróżniamy kilka rodzajów domofonów, należą do nich m.in.: -bramofon -wideofon -domofon cyfrowy -domofon analogowy

SPIS TREŚCI