•   +48 500 148 064
  •   info@abraxokna.pl
Logo ABRAX-BIS
  • ABRAX-BIS    
  • wpis    
  • Brama Garażowa Segmentowa - Czy Warto w Nią Zainwestować?

Brama Garażowa Segmentowa - Czy Warto w Nią Zainwestować?

Brama garażowa jest jedną z części zabezpieczeń w naszym domu. Jednak na jaką opcję postawić, żeby zapewniała jednocześnie ochronę wnętrza garażu, jak i nasz komfort użytkowania? Brama segmentowa to najczęściej wybierana opcja, choć jest droższa od swoich konkurentów. Co za tym stoi?

 

Brama Garażowa Segmentowa - Po co?

Budując dom, dokładamy wielu starań, aby był on oazą naszego spokoju, komfortu i bezpieczeństwa. Wiele z rozwiązań, na jakie wtedy stawiamy, to pewnego rodzaju inwestycje. Oznacza to, że płacimy za konkretny produkt nieco więcej, natomiast w przyszłości ów koszt nam się zwróci. 

Taka sytuacja często występuje w przypadku drzwi, okien, czy też rolet antywłamaniowych. Nie wolno zaprzeczyć, że wartą uwagi inwestycją jest również brama segmentowa. Po co właściwie jest nam potrzebna brama garażowa? Garaż wraz z bramą, zapewniają naszym pojazdom ochronę przed warunkami atmosferycznymi. 

Choćby, takimi jak śnieg, grad, deszcz, czy też intensywnie świecące słońce. Czynniki zewnętrzne, które również są niwelowane przez bramę i garaż to rzecz jasna zbyt zimne i zbyt gorące temperatury. Warto oczywiście pamiętać o zapewnieniu odpowiedniej termoizolacji, co bez wątpienia podbije te zalety. Jaka brama garażowa będzie jednak najlepiej spełniała to zadanie?

 

Brama garażowa segmentowa - Budowa

Brama segmentowa jest zbudowana z przegubowo łączonych stalowych, drewnianych lub stworzonych z jeszcze innego materiału segmentów. Pomiędzy tymi elementami znajdują się uszczelki, które zapewniają fenomenalną izolację termiczną i akustyczną. Świetnie, więc nadaje się do garaży, które posiadają ogrzewanie. 

Dlaczego? Gdyż zatrzymują one ciepło wewnątrz, co zmniejsza w późniejszym czasie koszty za ogrzewanie. Jest to jeden z elementów, składających się na to, że brama segmentowa to inwestycja. Aby wspomóc tę świetną termoizolację, ważne jest, by była ona zaopatrzona w nowoczesną ościeżnicę. 

Warto mieć na uwadze, że jeśli garaż posiada ocieplanie, to brama również powinna je posiadać. Jak jednak wybrać stopień ocieplenia? Powinien on rzecz jasna być odpowiednikiem termoizolacyjności domu. Taka brama posiadająca ocieplenie powinna znajdować się również tam, gdzie garaż przylega do mieszkalnej części domu. Nawet jeśli nie jest on ocieplany, będzie to odpowiedni krok.

 

Zalety bram garażowych segmentowych

Wiadomym faktem jest, że każdy produkt ma swoje wady i zalety, które go charakteryzują. W tym nagłówku skupimy się na pozytywach tegoż tematu. Pierwszą zaletą jest oczywiście fakt, że podczas zarówno otwierania, jak i zamykania garażu, brama nie wysuwa się przed jego lico. 

Dzięki takiemu rozwiązaniu, na podjeździe przed garażem zmieści się samochód. Co więcej, można zaopatrzyć się w model otwierający się albo od góry, albo od boku. To oczywiście zależy od waszych preferencji.

Ważnym aspektem, który warto poruszyć, jest fakt, że brama segmentowa, dzięki posiadanym prowadnicom, świetnie wspomoże ochronę przed włamaniem. Wszystko to z pomocą mocniejszego ryglowania, a w rezultacie będziemy mogli czuć się bezpieczniej w każdej części domu. 

 

Brama garażowa segmentowa - plusy

Brama segmentowa jest okazem szczelności i posiada wysoką odporność na próby jej wyważenia. Jest, więc nie lada wyzwaniem, nawet dla najbardziej wyspecjalizowanych włamywaczy. Niemal każda brama garażowa segmentowa ma możliwość otwierania samodzielnego. 

Jest to bardzo przydatna opcja, zwłaszcza w momencie, gdy w domu nastąpi awaria prądu. Pamiętajmy, że popularność bram segmentowych, bierze się również z ich bogatych zdobień i designów. Dzięki temu mamy możliwość doboru najlepszej opcji dla siebie, takiej, która będzie pasować do całokształtu zarówno garażu, jak i całego domu.

 

Wady bram garażowych segmentowych

Jedyną wadą, jeśli chodzi o bramy garażowe segmentowe, jest ich wysoki koszt, który wyróżnia się na tle konkurencyjnych produktów. Warto jednak pamiętać, że gdy doliczy się do tego montaż, zainwestowanie w napęd, jak i koszt bramy, to różnica cenowa nie będzie tak wielka.

Brama segmentowa ceni się, natomiast ma do tego prawo, zważywszy na fakt, że jest to jej jedyna wada. To właśnie z tego względu nazywamy ją inwestycją, gdyż z początku płaci się sporo, jednak dzięki jej wydajności i szczelności, całość zwróci się w ciągu kilku lat.

 

Brama garażowa segmentowa a jej popularność

Brama garażowa segmentowa jest świetną inwestycją, jednak warto sprawdzić inne opcje. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą bram garażowych. Z pewnością znajdziecie tam opcję, która będzie wam w stu procentach odpowiadać. Bramy garażowe segmentowe, również znajdziecie w naszym asortymencie.

Popularność bram segmentowych bierze się z mnogości ich zalet, którymi niewątpliwie się odznaczają. To właśnie przez wzgląd na nią mają one tak ciekawe i nieszablonowe wzornictwo. Firmy bowiem zdają sobie sprawę, że to klienci są najważniejszym wyznacznikiem pozytywnego odbioru danego produktu. 

Taka kolej rzeczy sprawia, że łatwo można dopasować bramę garażową segmentową, to niemal każdej aranżacji, niezależnie od jej stylu.

 

Zobacz także:


FAQ - PYTANIA I ODPOWIEDZI

SPIS TREŚCI