•   +48 500 148 064
  •   info@abraxokna.pl
Logo ABRAX-BIS
  • ABRAX-BIS    
  • wpis    
  • Ciepły Montaż Okien - 3 warstwy - Na Czym Polega

Ciepły Montaż Okien - 3 warstwy - Na Czym Polega

Faktem jest, że inwestorzy lubią przyoszczędzić i zapominają, że działanie od A do Z jest bardzo istotne. Idealnym przykładem w tej kwestii jest ciepły montaż okien, nazywany również warstwowym. Jednak co to właściwie jest?

 

Ciepły montaż okien - Oszczędność deweloperów

Inwestorzy i deweloperzy coraz częściej decydują się na innowacyjne rozwiązania, które unowocześniają sprzedawane mieszkanie. Dzięki temu mogą podwyższyć cenę nieruchomości z powodu użytych najnowocześniejszych rozwiązań. 

Oczywiście funkcjonalne mieszkanie jest marzeniem wielu z nas, dlatego nic dziwnego, że na tego typu mieszkania jest popyt. Podczas inwestowania w takie opcje warto zapoznać się szczegółowo z daną nieruchomością. Dlaczego? Rzeczywiście często, mamy do czynienia z nowoczesnymi rozwiązaniami, lecz deweloperzy nie zdają sobie sprawy, że często sprzęt to nie wszystko. 

Co to właściwie oznacza? Oczywiście mowa o tym, że brakuje specjalistycznego montażu, który zapewniłby oczekiwane funkcje w mieszkaniu. Faktem jest, że inwestorzy lubią przyoszczędzić i zapominają, że działanie od A do Z jest bardzo istotne. Idealnym przykładem w tej kwestii jest ciepły montaż okien.

 

Czym jest ciepły montaż okien?

Co to właściwie oznacza? Ciepły montaż, inaczej zwany warstwowym składa się z trzech warstw uszczelniających. Mianowicie wewnętrznej, środkowej i zewnętrznej. Odpowiedni montaż jest bardzo ważny, gdyż zapewnia on całkowite uszczelnienie warstwy izolacyjnej mającej miejsce w złączu okiennym z każdej strony. 

Dzięki temu powstaje zabezpieczenie chroniące przed powstawaniem w stolarce okiennej mostków termicznych. Co więcej, dzięki profesjonalnemu ciepłemu montażowi możemy zagwarantować sobie brak wilgoci, a rezultacie zagrzybienia oraz strat w kwestii energii. 

Oznacza to, że takie rozwiązanie pozwala na poprawienie się stanu życia domowników i niedopuszczenie do jego pogorszenia. Warto jednak zadać sobie pytanie, czym różni się ciepły montaż od zwyczajnego?

 

Czym różni się montaż warstwowy od standardowego?

Podczas zwyczajnego montażu częściej dopuszcza się do powstawania mostków termicznych, a w rezultacie spora część ciepła ucieka wraz z ich tworzeniem się. Ponadto, dzięki trzem warstwom izolacyjnym w stolarce okiennej, zapewniamy nie tylko rodzaje izolacji akustycznej i termicznej. 

Otóż montaż warstwowy skupia się na dwóch rodzajach taśm, mianowicie paroszczelnej oraz paroprzepuszczalnej. To właśnie te wszystkie detale i elementy pozwalają na zabezpieczenie mieszkania i ochronę przed utratą ciepła. 

Podczas standardowego montażu nie mamy tak wielu elementów, więc gwarancja na zatrzymanie ciepła wewnątrz wydaje się mało wiarygodna w porównaniu z innowacyjnym konkurentem. Co jednak właściwie składa się na te warstwy, o których wspomnieliśmy w powyższym akapicie?

 

Ciepły montaż okien a zwyczajne montowanie

Powyżej opisywaliśmy różnicę montażu warstwowego z tym standardowym. Co jednak charakteryzuje każdą z zawartych w nazwie warstw? Zacznijmy od warstwy wewnętrznej, która ma za zadanie chronić piankę montażową przed wnikaniem w nią pary wodnej z pomieszczenia. 

Niestety uszczelniacz pod wpływem wilgoci traci swoje najważniejsze właściwości, dlatego tak ważna jest obecność taśmy paroszczelnej. Jeśli chodzi o środkową warstwę, to jest to zwyczajnie izolacja termiczna. Wykonuje się ją rzecz jasna z piany poliuretanowej i musi znajdować się oczywiście pomiędzy ramą okienną a ścianą. Jest to ogromnie istotna kwestia i nie wolno o niej zapominać. 

Ostatnią opcją jest warstwa zewnętrzna, która odpowiada za ochronę izolacji przed wilgocią mającą swoje pochodzenie w odpadach atmosferycznych. Omawiana warstwa jest wykonywana z pomocą taśm paroprzepuszczalnych. Dzięki połączeniu tych trzech elementów w jedno można spokojnie wykonać ciepły montaż. Nie zapominajmy jednak, że jest on możliwy wyłącznie dzięki pracy specjalisty.

 

Energooszczędność wraz z izolacją termiczną

Oczywistym faktem jest to, że ciepły montaż różni się ceną od standardowego, a mianowicie jest droższy. Ma to związek z użyciem specjalnych taśm na dwóch etapach warstw, ale i odpowiedniego wykwalifikowania specjalisty do tego typu czynności. 

Warto jednak mieć na uwadze fakt, że jest to spora inwestycja. Dlaczego? Otóż kiedy ciepło zostaje zatrzymane wewnątrz mieszkania lub domu, nie potrzebujemy dodatkowo go ocieplać. Nasze kaloryfery nie są, więc tak nagrzane, jak byłyby w przypadku nieszczelnych okien wypuszczających ciepłe powietrze.

Warto mieć na uwadze, że montaż warstwowy można wykonać w otworze okiennym lub poza nim, w zależności od warunków w mieszkaniu. Jeśli zainteresował was ten typ montażu, to zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą okien PCW, które nawet bez niego charakteryzują się świetną izolacją cieplną.

 

Zobacz także:

Okna Energooszczędne — Jak Działają?
Oczyszczenie Powietrza Dla Alergików — Sprawdzone Sposoby
Budowa fundamentów — krok po kroku


FAQ - PYTANIA I ODPOWIEDZI

SPIS TREŚCI