•   +48 500 148 064
  •   info@abraxokna.pl
Logo ABRAX-BIS
  • ABRAX-BIS    
  • wpis    
  • Okna na Wymiar - Cena, Zalety i Wady

Okna na Wymiar - Cena, Zalety i Wady

Personalizacja stolarki okiennej to ostatnimi czasy częsty zabieg, którego podejmują się właściciele domów. Daje to pewnego rodzaju kontrolę nad tym, na jaki asortyment się zdecydujemy i oczywiście pewność. Jednak czy warto zdecydować się na okna na wymiar? Czy jest to opłacalna opcja i jakie są jej wady oraz zalety? Sprawdźcie ten wpis i przekonajcie się sami!

 

Okna na wymiar - Co to jest?

Jak wiadomo, budowa domu, czy też ogólne urządzanie mieszkania, ale i gruntowny remont wymagają od nas niemałej uwagi. Musimy bowiem odpowiednio zaplanować miejsce w przestrzeni, ale i jasno ustalić, gdzie dany mebel czy element będzie najbardziej funkcjonalny. Istotna w tym w przypadku jest technika budowania, czyli to, czy budujemy dom tradycyjny, energooszczędny, czy też pasywny.

Jeśli nie do końca wiecie, czym cechuje się dom pasywny i energooszczędny, to sprawdźcie nasz post Dom pasywny - Co to jest? Skupmy się teraz na fakcie, jakim jest odpowiednie przygotowanie wnętrza do zamieszkania. W tym wypadku niezbędne jest zachowanie odpowiedniej izolacji cieplnej. To właśnie ona pozwala na zmniejszenie naszych rachunków za ogrzewanie i prąd.

Dzięki niej współczynnik przenikania ciepła jest bardzo niski, a to duży plus. Do jej sukcesu jednak przyczyniają się odpowiednio zamontowane przeszklenia, które są idealnie dopasowane pod każdym względem. Wiele osób wybiera okna na wymiar, które w teorii zapewniają najlepsze możliwe dopasowanie. Jednak czy warto w nie inwestować i jakie koszta za to poniesiemy?

 

okna na wymiar

 

Okna na wymiar - Zalety

Najlepszym pomysłem podczas omawiania danej opcji jest opisanie jej wad i zalet, dzięki czemu poznacie swoją obiektywną wizję na ten temat. Niekiedy jedna opcja przewyższa drugą i w takiej sytuacji dużo łatwiej będzie nam podjąć decyzję. Zacznijmy więc od plusów tego konkretnego rozwiązania. Bez wątpienia ogromną zaletą okien na wymiar jest możliwość całkowitej personalizacji stolarki okiennej.

Mamy szansę na zmianę kolorów okiennic wedle naszego uznania tak, aby dopasowały się one do wnętrza naszego projektu mieszkania. Co więcej, możemy utrzymać stolarkę w dowolnej stylistyce, takiej jak choćby nowoczesna, eklektyczna, czy też staroświecka. Oczywiście nie zapominajmy o fakcie, że okna na wymiar nie mają szansy nie pasować do naszego miejsca wyznaczonego na okno.

Dzięki idealnemu dopasowaniu jesteśmy w stanie zapewnić mu odpowiednią termoizolację, a to przekłada się na niższe rachunki za prąd, ale i nasz komfort. Przebywanie w pobliżu nieszczelnego okna nie jest czymś przyjemnym i może doprowadzić nawet do naszego przeziębienia. Co więcej, sprawia, że musimy postawić większy nacisk na ogrzanie całego domu. Okna na wymiar pozwalają na uniknięcie takich problemów.

 

Plusy okien na wymiar

Jak możecie się domyślać, to nie koniec pozytywnych cech, które należą do okien na wymiar. Otóż równie ważnym aspektem, o którym trzeba wspomnieć, jest fakt, że wszelkie szalone przeszklenia jesteśmy w stanie wykonać właśnie dzięki personalizacji okien. Możecie w takiej sytuacji zdecydować się na przeszklenia okrągłe, kwadratowe, a nawet takie o kształtach trójkąta, czy też trapezu.

Warto wiedzieć, że jeśli chcecie zdecydować się na nietypowe i spore oszklenia, takie jak przeszklenie ściany również warto zamówić właśnie okna na wymiar. Dzięki temu bez żadnego przycinania, czy dopasowywania będziecie mogli na spokojnie umieścić je w pożądanym otworze. Warto wspomnieć, że taka stolarka okienna jest wykonywana z najwyższej jakości materiałów.

Możecie bowiem postawić na dowolne parametry techniczne okna, jak i na konkretny materiał, z którego marzy wam się okno. Najczęściej mówimy tutaj o drewnie, aluminium, czy też PCV. Asortyment z dwóch ostatnich opcji znajdziecie także w naszej ofercie okien plastikowych i aluminiowych. Szyby również mogą być dowolne, choć najczęściej stawia się na systemy trzyszybowe.

 

Okna na wymiar - Wady

Skoro wspomnieliśmy o tym, jakie są zalety zdecydowania się na okna na wymiar, to czas omówić mniej przyjemne kwestie. Mowa tutaj rzecz jasna o wadach takiego rozwiązania. Czego nieprzyjemnego możemy spodziewać się ze strony okien na wymiar? Niestety, jak możecie się domyślać niemałym problemem w tej kwestii, jest cena. Mamy tu rzecz jasna na myśli jej wysokość.

 

okna na wymiar wady

 

Poza faktem, że cena klasycznego okna będzie wyższa, to w dodatku im bardziej nietypowe okno wybieramy, tym wyższe koszta poniesiemy u osoby, która zlecenie wykonuje. Jak wiadomo, nie możemy sobie pozwolić na kupno stolarki okiennej na wymiar z dnia na dzień. Musimy umówić się ze zleceniobiorcą i przedstawić mu wszystkie szczegóły i oczekiwania, jakie mamy wobec danego okna.

Następnie oczekujemy na to, aż ten zbierze potrzebne materiały i wykona dany projekt stolarki okiennej. Czas oczekiwania może opiewać na kilka tygodni, a nawet kilka miesięcy, co nie dla każdego jest komfortowym rozwiązaniem. Ponadto najczęściej ta sama firma będzie dokonywała późniejszego montażu okna, a to wiąże się z kolejnymi kosztami, ale i dłuższym czasem oczekiwania na całokształt.

 

Ile kosztują okna na wymiar?

Wiele osób zastanawia się, jakie koszta poniesiemy, jeśli będziemy chcieli zdecydować się na zakup okien na wymiar. Jest to niegłupia zagwozdka, choćby ze względu na fakt, że wspomnieliśmy powyżej, iż ten rodzaj stolarki będzie znacznie droższy od klasycznego rozwiązania. Z tego też względu postanowiliśmy nieco obszerniej odpowiedzieć na to zadawane tak często pytanie.

Musimy zacząć od tego, z czego właściwie wykonuje się okna na wymiar. Różnorodność cenowa między materiałami jest czymś realnym, więc musicie wiedzieć, że za niektóre rodzaje drewna zapłacicie więcej niż plastik, a za aluminium więcej niż obie z tych wspomnianych opcji. To jednak nie koniec aspektów, które składają się na ostateczną wycenę producenta w kwestii okiem na wymiar.

Liczy się także wybrany przez was kształt okiennic, które najzwyczajniej w świecie są istotne, o czym wspominaliśmy przy wadach tego wyboru. Nie zapominajmy o także o kwestii wymiarów, rodzajów wybranych parametrów, czy też szyb, które decydujemy się dodać do naszych przeszkleń. Na ten moment jesteśmy w stanie powiedzieć, że ceny okien na wymiar wynoszą średnio 570 zł/m².

 

Okna tradycyjne czy na wymiar?

Wiele osób często zastanawia się, czy lepszym rozwiązaniem jest wybranie okien na wymiar, czy też okien tradycyjnych, na które możemy trafić w sklepach budowlanych. Jak możecie się domyślać, ta kwestia należy do bardziej skomplikowanych, dlatego warto skupić się nieco na obu tych rozwiązaniach. Ogromną zaletą okien tradycyjnych jest możliwość zakupu ich właściwie od zaraz i to z miejsca.

Jesteśmy w stanie wejść do sklepu i po chwili wyjść z niego z oknami, które świetnie odpowiadają wymarzonym przez nas parametrom. Warto jednak mieć na uwadze, że w tym przypadku nie jesteśmy w stanie wybrać sobie idealnej stolarki okiennej. Mowa oczywiście o takiej, która świetnie dopełni całe wnętrze i dopasuje się do jego stylistyki. To zawdzięczamy właśnie oknom na wymiar od dobrych producentów.

Według nas jasne jest, że idealnie dopasowane okna zapewnią nam lepszą izolacyjność termiczną, niż te, które znajdują się w sklepach w gotowych rozmiarach. Jeśli więc chcecie zainwestować w najlepsze rozwiązania, które posłużą wam przez wiele lat i nie będziecie mieli z nimi problemów, to warto zdecydować się na zaufanego producenta okien i drzwi, takiego jak właśnie nasz ABRAX-BIS.

 

Producenci okien - Ogromna wiedza

Kontakt z producentami okien w celu zdecydowania się na okna na wymiar to nie tylko plus ze względu na dobranie idealnego produktu dla siebie. Równie istotną kwestią jest to, że producenci okien i drzwi mają ogromną wiedzę, którą chętnie się dzielą. Są w stanie zatem doskonale doradzić, gdy nie jesteśmy w stanie dobrać odpowiedniego rozwiązania do naszego finalnego projektu domu.

 

profile okienne na wymiar

 

W tym przypadku jednak niezmiernie ważne jest to, aby wybrać odpowiedniego producenta, o którym opinie będą niezmiernie pozytywne. Tylko to da nam gwarancję, że dana firma nie oszuka nas po to, aby otrzymać jak największy zysk z naszej niewiedzy. Większość najbardziej znanych marek w tej branży taka nie jest, jednak pomniejsi producenci mogą w tym przypadku chcieć nieco was wykorzystać.

 Wciąż pomagamy rozmaitym klientom mającym różne upodobania i zamiary. Wiemy, jak pomóc osobom, które się do nas zgłaszają, gdyż dzięki długoletniemu doświadczeniu świetnie znamy się na naszej pracy. Jesteśmy w stanie odpowiednio ocenić nasze możliwości i jasno stwierdzić, czy dany produkt ma szansę zostać wykonany, czy lepiej go nieco zmienić.

 

Okna na wymiar - Idealne dopasowanie

Jak wiadomo, nie ma sensu wybierania półśrodków, jeśli wybieramy dom dla siebie na całe życie. Musimy więc decydować się na takie elementy, które przetrwają niejedną trudną chwilę, jak chociażby wojnę z ciężkimi warunkami atmosferycznymi. Jak wiadomo, grad, deszcz, śnieg, czy naprawdę mocny wiatr, są w stanie znacząco przyczynić się do tego, że uszkodzi się nasz dach, okna, drzwi, czy też elewacja.

W takiej sytuacji należy pomyśleć o tym, na jakie elementy się zdecydować. Oczywiście po to, aby mieć pewność, że takie szkody nie zostaną wyrządzone. Warto więc mieć odpowiednią wiedzę. To dzięki niej z niemałą pewnością siebie, podejmiecie decyzję. Musicie mieć pojęcie, jakie materiały są najtrafniejsze do wyboru. Powinniście decydować się tylko na rozwiązania, które będą solidne, mocne, ale i dobrze wyglądają.

Okna na wymiar są jednymi z produktów, na które możecie liczyć. Jesteście bowiem w stanie zapewnić im niebywałe parametry. Co więcej, macie szansę na to, aby sprawić, że wasza stolarka okienna będzie antywłamaniowa. Sprawcie, aby wasz dom nie potrzebował masy alarmów, decydując się na tę inwestycję. Okna na wymiar to nie tylko komfort, wysoka jakość, ale to także spokój ducha.

 

Czy warto wybrać okna na zamówienie?

Jednym z bardzo często zadawanych pytań przez naszych klientów jest to, czy w ogóle warto jest, byśmy decydowali się na okna na wymiar. Według nas odpowiedź jest banalnie prosta, jednak najlepiej jest to omówić w nieco szerszej perspektywie. Jeśli wybieracie okna, na których chcecie nieco oszczędzić i nie muszą one służyć wam nawet kilkadziesiąt lat, to gotowe okna ze sklepu będą dobrą opcją.

W momencie jednak gdy zależy wam na dobrej termoizolacyjności, to warto przemyśleć kwestie okien na wymiar. Są one bowiem świetnie dopasowane do otworów okiennych. Oznacza to, że nie ma tam miejsca na mostki termiczne. To właśnie przez nie ciepło ucieka z pomieszczeń na zewnątrz. Skutecznie ochładzają one przy tym działaniu nasze wnętrza, co nie jest zbyt korzystne dla naszych rachunków.

Pragniemy również przypomnieć o tym, że okna na wymiar zapewniają konsumentowi, który się na nie zdecyduje opcje, takie jak:

  • Wybór koloru okien,
  • Profesjonalny montaż stolarki okiennej,
  • Rozmaite kształty okiennic,
  • Doskonała termoizolacja,
  • Więcej opcji wyboru.

Jak możecie się domyślać, okna na wymiar są niebywale świetnym rozwiązaniem, które bez cienia wątpliwości jest warte swojej ceny. Zachęcamy więc do zdecydowania się na nie, jeśli chcecie, by wasz dom posłużył wam przez długie lata.

 

Okna na zamówienie - Zamów je u nas!

Producent okien i drzwi ABRAX-BIS to firma, która świetnie poradzi sobie nawet z najbardziej nietypowymi zamówieniami. Niestraszne są nam wyzwania i chętnie podejmujemy się prac, które na początku mogą wydawać się kompletnie nierealne. Wiemy, jak ważne jest, aby konsument był zadowolony i jest to dla nas kluczowe podczas konsultacji.

Wiemy, jak sprostać oczekiwaniom i ciągle staramy się polepszać nasze umiejętności, jak  i poszerzać naszą wiedzę w zakresie okien i drzwi. Dzięki temu jesteśmy pewni naszych kompetencji względem wykonywania zamówień. Mamy nadzieję, że postanowicie zdecydować się na nasze profesjonalne usługi w zakresie wykonywania okien na zamówienie.


FAQ - PYTANIA I ODPOWIEDZI

SPIS TREŚCI