•   +48 500 148 064
  •   info@abraxokna.pl
Logo ABRAX-BIS
  • ABRAX-BIS    
  • wpis    
  • Przeszklenie Ściany - Wady i Zalety Dużych Przeszkleń

Przeszklenie Ściany - Wady i Zalety Dużych Przeszkleń

Przeszklenie ściany, jak i ogólnie duże przeszklenia cieszą się niemałą popularnością. Wszystko za sprawą faktu, że takie projekty idą z duchem czasu, a właściwie nowoczesności, która aktualnie wygrywa ze wszystkimi innymi stylami. W poniższym tekście dowiecie się, jakie są wady i zalety takiego rozwiązania. Na ich podstawie sami dojdziecie do wniosku, czy wam to odpowiada.

 

Przeszklenie ściany - Moda na szaleństwo

Jak wiadomo, aktualna moda wnętrzarska wciąż zaskakuje. Najbardziej możecie się o tym przekonać, sprawdzając trendy wnętrzarskie 2023. Ich zestawienie może szokować, jednak świadomość tego, czego możemy się spodziewać po modzie, można dużo łatwiej urządzić mieszkanie. Musicie pamiętać w tej sytuacji jednak o pewnej zasadzie. Mowa o tym, co jest ponadczasowe, a co szybko przeminie.

Rozpoznawanie takich aspektów wcale nie jest takie trudne, jakie może się dla was wydawać. Po czym poznać, że dany produkt niekoniecznie należy do tych, które będą wiecznie na topie wnętrzarskim? Oczywiście po funkcjonalności. Niezależnie od tego, jak dana rzecz będzie się prezentować, jej funkcje zadecydują o tym, czy jest sens trzymać ją w domu. W taki sposób dużo łatwiej sprecyzować, co należy sobie odpuścić.

Jednym z ostatnich krzyków mody w aktualnym czasie jest oczywiście przeszklenie ściany. Im więcej widzimy nowo wybudowanych domów, tym częściej możemy się na taką realizację projektu natknąć. Bez cienia wątpliwości jest to gustowna i elegancka opcja wnętrzarska, którą zaliczyć można również do nowoczesnych. Poznajcie wady i zalety takiego rozwiązania, aby podjąć ostateczną decyzję.

 

przeszklenie ściany zewnętrzne

 

Rodzaje przeszkleń ściennych

Zanim przejdziemy do szczegółowego opisywania wad i zalet takiej opcji, musimy skupić się na równie ważnej kwestii. Oczywiście chodzi nam o rodzaje przeszklenia ściany, gdyż istnieją takie podziały. Czym się one charakteryzują? Otóż mamy do czynienia z:

  • Szklana ściana przesuwna,
  • Przeszklenie ścienne zewnętrzne,
  • Przeszklenie ścienne wewnętrzne,
  • Szklana ściana ze szprosami.

Poza tymi aspektami musimy również zwracać uwagę na to, z jakiego szkła wykonana jest dana ściana. Zależy to jednak od tego, do czego ma być ona użyta. Przykładowo, przeszklenie ścienne zewnętrzne musi być znacznie solidniejsze od wewnętrznego. Wszystko za sprawą faktu, że jest ono dużo bardziej narażone na działanie czynników zewnętrznych. Oznacza to, że musi chronić nas przed deszczem, śniegiem, czy gradem.

Ma zatem dosyć podobną rolę co, chociażby elewacja. Szklana ściana przesuwna to właściwie są przesuwne drzwi szklane. W tym przypadku wybór jest naprawdę spory, jeśli chodzi o dobór szkła. Jest to częste rozwiązanie do łazienki, więc pomimo użytego materiału, musi dawać nam prywatność. Szklana ściana ze szprosami jest to, najprościej mówiąc głównie opcja dekoracyjna.

 

Przeszklenie ściany - Zalety

Tak, jak obiecaliśmy, przechodzimy do opisywania jasnej strony posiadania przeszklenia ściennego w swoim domu. Bez wątpienia nie zdziwi was pierwsza zaleta, o jakiej wspomnimy, czyli rzecz jasna kwestia wizualna. Otóż przeszklenie ściany to szalenie modne posunięcie, które wygląda doskonale. W dodatku wpuszcza do wnętrza masę naturalnego światła, a to wpływa na nasze dobre samopoczucie.

Oczywiście, to nie koniec pochwał, jakie jesteśmy w stanie wymienić w tym aspekcie. Upiększanie wnętrza to jedno jednak powiększanie go optycznie, to druga sprawa, która jest ogromnym plusem. Przeszklone ściany niezależnie od rodzaju, to doskonałe rozwiązanie do małych metraży, które trudno jest dobrze zagospodarować. Dodanie do nich wielkich okien będzie bez cienia wątpliwości strzałem w dziesiątkę.

Z pewnością macie pojęcie, że to nie koniec listy zalet, którą przygotowaliśmy. Otóż warto, byście wiedzieli, że to rozwiązanie należy do tych ponadczasowych. Nie musicie się martwić zatem tym, że wasze mieszkanie nie będzie modne. Po tę opcję sięga się od lat, choć częściej w mieszkaniach, a właściwie wieżowcach. Choć moda na nie do domów zawitała nieco później, to bezproblemowo się utrzymuje.

 

Dalsze plusy tego rozwiązania

Jak możecie się domyślać, to jeszcze nie koniec naszej listy plusów. Chcemy przypomnieć, że duże przeszklenia są uniwersalne. Oznacza to, że będą pasowały do właściwie każdego stylu, nawet staroświeckich opcji. Pozornie niepasujące do siebie elementy w tym przypadku będą spójnie tworzyły piękną aranżację. Gwarantujemy, że efekt eksperymentowania z przeszkleniem ściany was zaskoczy.

 

przeszklenie ściany wewnętrzne

 

Nie zapominajmy o fakcie, że przeszklenie ściany zewnętrzne pozwala nam właściwie na połączenie tarasu wraz z wnętrzem mieszkania. Będziemy bowiem, mieli na niego widok, ale i swobodny dostęp, zwłaszcza w ciepłe dni, kiedy ściana zostanie przesunięta. Otworzymy tym samym nasze mieszkanie na przestrzeń i przybliżymy je do natury. Jest to opcja idealna, zwłaszcza gdy mamy w domu na przykład psa.

Jednym z ostatnich plusów, które wręcz musimy podkreślić, jest łatwość utrzymania czystości, gdyż wystarczy je przetrzeć szmatką, aby znów cieszyć się przejrzystą szybą. Przeszklenie ściany w sposób standardowy jest również najzwyczajniej w świecie, bezpieczne. We wnętrzach bowiem producenci używają szkła klejonego. Jeśli ono rozbije się, to szkło nie rozpadnie się po całym wnętrzu, a zostanie w folii zabezpieczającej.

 

Przeszklenie ściany - Wady

Przejdźmy teraz do negatywnych skutków przeszklenia ściany. Pierwszą kwestią, którą trzeba mocno podkreślić, jest oczywiście brak prywatności w miejscu, gdzie umieścicie przeszklenie zewnętrzne. Oczywiście możecie zdecydować się na kupno rolet zewnętrznych, które zapewnią wam odpowiednią ochronę przed ciekawskimi spojrzeniami. Będziecie jednak narażeni na większe koszty, a to niekoniecznie ciekawa wizja.

Ponadto taki rodzaj ścian nie nada się w każdym miejscu. Otóż nie oddzielimy nią sypialni od pokoju dziennego, czy też pokoju dziecka od reszty mieszkania. W przypadku łazienki będzie to bardziej efektowna opcja, jednak musicie pamiętać, że przez takie szyby dźwięk przenika nieco bardziej. Oczywiste jest, że szklana izolacja akustyczna nie może konkurować z tą ścienną.

Warto mieć na uwadze również, że takiej ściany nie jesteście w stanie zamontować na własną rękę. Oznacza to, że musicie zatrudnić odpowiednią firmę, która takim działaniem się zajmie. Nie możecie wybrać byle kogo, gdyż niektórzy ludzie będą kompletnie niedoświadczeni i mogą uszkodzić waszą szybę. Warto również przypomnieć, że duże przeszklenia są po prostu drogie, więc nie będą one na każdą kieszeń.

 

Czy warto zdecydować się na duże przeszklenia?

Wiele osób często zadaje nam pytanie, czy warto zdecydować się na duże przeszklenia i nie jest to głupie zastanawianie się. Oczywiście, jest to niezaprzeczalnie modna opcja, jednak trzeba na to spojrzeć z nieco innej perspektywy. Dlatego też naszą odpowiedzią będzie "to zależy". Zacznijmy od tego, że to zależy od was samych i tego, czego oczekujecie od takiego rozwiązania wnętrzarskiego.

Przykładowo, jeśli ma to być ozdoba, to jak najbardziej warto się na nią zdecydować. Nie oddzielicie jednak całkowicie jednego pokoju od drugiego wyłącznie przy jej pomocy. Będziecie potrzebowali do tego realnej ściany, gdyż ta daje największą prywatność i odpowiednio zatrzymuje dźwięki płynące z jednego pomieszczenia do drugiego.

Jeśli posiadacie zwierzę, to będzie to naprawdę trafna opcja. Oczywiście w przypadku, gdy wybierzecie zewnętrzne przeszklenie ściany. Jest ono idealnym sposobem, aby wypuszczać pieska na świeże powietrze wokół domu i mieć na niego oko. Wiadomo, że taka możliwość daje nam bez cienia wątpliwości spokój ducha, gdyż widzimy, co dzieje się z naszym pupilem.


FAQ - PYTANIA I ODPOWIEDZI

Jakie są rodzaje przeszkleń ściany?

Przeszklenie ściany może być takie jak: Szklana ściana przesuwna, Przeszklenie ścienne zewnętrzne, Przeszklenie ścienne wewnętrzne, Szklana ściana ze szprosami.

SPIS TREŚCI