•   +48 500 148 064
 •   info@abraxokna.pl
Logo ABRAX-BIS
 • ABRAX-BIS    
 • wpis    
 • Drzwi Zewnętrzne Przeszklone - Rodzaje, Funkcje, Zalety, i Wady

Drzwi Zewnętrzne Przeszklone - Rodzaje, Funkcje, Zalety, i Wady

Urządzając dom, decydujemy się na wiele rozwiązań mających znacząco wyróżnić nasze wnętrza. Pragniemy, by było zarówno oryginalnie, jak i modnie. Miejsce, w którym mieszkamy, ma zachwycać każdego od zewnątrz i wewnątrz. Gdzie w takim razie sprawdzą się drzwi zewnętrzne przeszklone? Przekonajcie się!

 

Drzwi zewnętrzne przeszklone - Modawe na zewnątrz

Chcemy, by wszystkie nasze wizje pod względem budowanego lub remontowanego domu, stały się rzeczywistością. Z tego też względu dokładamy wszelkich starań, by to się powiodło. Mówimy tu zarówno o dobieraniu rozmaitych kolorów farby, jak i wzorów, które będą później miały swoje miejsce na podłodze pod naszymi stopami.

Nie jest to jednak koniec zmagań o elegancki i nieziemsko mody dom z każdej strony. Aspektów, o które musimy zadbać, jest znacznie więcej. Mamy tu na myśli, chociażby odpowiednie meble zarównote mające znaleźć się w domu, jak i te ogrodowe. Równie ważnymi elementami są okna, które powinny pasować do elewacji i wystroju.

Nie możemy oczywiście zapomnieć o strategicznym elemencie, który wita naszych gości tuż przed wejściem do domu. Mowa tu rzecz jasna o drzwiach wejściowych. Są różne opcje wyboru tego rodzaju asortymentu. My skupimy się na jedynym, który stał się popularny. Gdzie sprawdzą się drzwi zewnętrzne przeszklone? Odpowiedź niżej.

 

Drzwi zewnętrzne przeszklone — rodzaje

Zapewne zastanawiacie się, jakie występują rodzaje drzwi zewnętrznych przeszklonych. Aby jednak być w stanie zdecydować się na taką opcję, należy znać każdy z tych rozmaitych typów. Przychodzimy rzecz jasna z pomocą. Otóż wśród przeszklonych drzwi zewnętrznych najpopularniejszymi rodzajami są:

 • Drewniane,
 • PCV,
 • Aluminiowe,
 • Stalowe,
 • Z mlecznym szkłem,
 • przeźroczystym,
 • matowym,
 • z witrażami.

Są to rozgraniczenia w zależności od tego, z jakiego materiału została wykonana główna rama drzwi albo z powodu rodzaju użytego szkła. Nie ma co rozpisywać się na temat właściwości każdego z materiałów, jednak warto mieć na uwadze, jakich drzwi zewnętrzne przeszklone cech potrzebują, a jest ich trochę.

Drzwi zewnętrzne przeszklone czarne

Pamiętajcie, że przeszklenia nie niwelują faktu, że mamy do czynienia z zewnętrznym rodzajem asortymentu. Tak, więc nieważne, na jaki materiał drzwi się zdecydujecie, bo i tak będzie on musiał spełniać wszystkie funkcje, które zaraz omówimy. Dlatego też w przypadku doboru takich produktów, jak drzwi można kierować się gustem.

 

Funkcje - Drzwi zewnętrzne przeszklone

Tak, jak wspomnieliśmy, drzwi zewnętrzne przeszklone powinny zawierać pewne znaczące cechy, które w tym momencie przytoczymy. Pierwszym istotnym aspektem jest, chociażby sprawna izolacja akustyczna. Jest to ogromnie istotna kwestia, zwłaszcza w momencie, gdy mieszkamy przy głównej ulicy lub po prostu ruchliwej. Warto też wspomnieć o współczynniku przenikania ciepła.

Bardzo istotne jest, by był on jak najbardziej niski. Otóż przełoży się to późniejsze rachunki za ogrzewanie, zwłaszcza w trakcie zimy. Przy niskiej przenikalności ciepła bowiem, ciepło będące wewnątrz domu z niego ucieka. W przypadku nowych drzwi zewnętrznych przeszklonych jest to must have i należy spytać o to sprzedawcę.

Nie zapominajmy także o kluczowej kwestii, jaką jest odporność na warunki atmosferyczne. Mowa tu oczywiście o działaniu promieni ultrafioletowych, ale także ekstremalnie niskich i wysokich temperatur. Ważne również, by były one odporne na wszelkie grady, śniegi i deszcze, które mają miejsce w sezonie jesienno-zimowym.

 

Drzwi zewnętrzne przeszklone — zalety

Zapewne w trakcie remontowania domu lub po prostu jego urządzania stajecie przed wyborem, jakie drzwi wejściowe wybrać. Nie jest to nic dziwnego, gdyż mogą to być opcje właśnie z przeszkleniami lub bez nich. Postanowiliśmy, więc przytoczyć pozytywne aspekty posiadania drzwi wejściowych z przeszkleniami.

Jednym z pierwszych faktów, które bez wątpienia są warte uwagi, jest dostarczanie ogromnej ilości światła do wnętrza. Przyda się to zwłaszcza w przypadku małych metrażów, gdyż to optycznie zwiększa przestrzeń. Ponadto światło jest czymś radosnym i nikt nie chce być przecież witany w ciemnym, ponurym przedsionku.

Nie można także nie powiedzieć o lekkości tego rodzaju asortymentu. Otóż najczęściej drzwi wejściowe wydają się masywne i zapewne to odstrasza wielu niedoszłych włamywaczy. Można jednak połączyć tę ciężkość z lekkością, którą cechują się drzwi z przeszkleniami. W rezultacie całość wygląda bardzo szykownie.

Drzwi zewnętrzne przeszklone

To nie koniec plusów

Będąc przy omawianiu lekkości, z jaką są związane drzwi zewnętrzne przeszklone, powinniśmy wspomnieć o masie różnych rozwiązań, z jakimi one się wiążą. Otóż przeszklenie nie jest czymś jednoznacznym. Można się na nie zdecydować, przykładowo tylko na dolnych, bocznych lub środkowych częściach drzwi zewnętrznych.

Wygląd owego przeszklenia zależy, więc wyłącznie od was. Co więcej, możecie wybrać sobie wygląd i typ szkła. Można wybierać spośród mlecznego, matowego, czy też przeźroczystego. Niektórych skuszą zapewne witraże, które doskonale wpasują się w nieco bardziej staroświeckie wnętrza. Oczywiście to samo tyczy się materiałów.

Pamiętajmy, że szkło może być również małym zamiennikiem wizjera, przez który spoglądamy na przybyłych gości. Dzięki przeszkleniom będziecie w stanie łatwo stwierdzić, kto pojawił się przed waszym domem. Miejmy na uwadze, że stawianie na drzwi zewnętrzne przeszklone to wybór nowoczesności i niemałej oryginalności.

 

Drzwi zewnętrzne przeszklone — wady

Jak wiadomo, każdy produkt posiada swoją jasną i ciemną stronę, a skoro omówiliśmy już tę pierwszą część, to czas na mniej pozytywne aspekty. Aby wybór był w stu procentach przemyślany, należy poznać zarówno masę zalet produktu, jak i jego minusy. Tylko w taki sposób będziemy pewni, że podjęliśmy najbardziej słuszną decyzję.

Zacznijmy od faktu, że drzwi zewnętrzne przeszklone rzeczywiście pozwalają sprawdzić, kto za nimi się znajduje, jednak działa to w dwie strony. Goście także widzą, kto jest wewnątrz domu. W takim przypadku warto po prostu postawić na nieprzeźroczyste szkło lub lustro weneckie. Co oznacza druga opcja w praktycznym działaniu?

Otóż dzięki korzystaniu z lustra weneckiego, tylko my będziemy w stanie zobaczyć gości, a oni zobaczą swoje odbicie. Jeśli chodzi o wady, to trzeba także powiedzieć o bardziej wymagającym czyszczeniu. Będziecie bowiem potrzebowali dwóch produktów do mycia drzwi przeszklonych zewnętrznych. Do szkła i materiału drzwi.

 

Czy warto wybrać drzwi przeszklone na zewnątrz?

Skoro omówiliśmy kwestie związane z cechami, zaletami i wadami drzwi zewnętrznych przeszklonych, to czas na pewnego rodzaju werdykt. Czy warto zdecydować się na ten rodzaj asortymentu, czy postawić na klasyczne produkty pozbawione oszklenia? Według nas najbardziej zależy to właściwie od waszego podejścia do produktu.

Jeśli nie chcecie kupować drzwi zewnętrznych przeszklonych, bo boicie się o swoje bezpieczeństwo, to uważamy to za głupotę. Są to bowiem równie bezpieczne drzwi, co te pozbawione szkła w swojej konstrukcji. Jeśli jednak uważasz, że nie jest to asortyment, który dopełni aranżację na zewnątrz i wewnątrz, to nie ma przymusu.

Warto mieć na uwadze, że jeśli chodzi o drzwi przeszklone zewnętrzne, to wśród nich jest bardzo spory wybór. Mowa tu zarówno o użytym rodzaju szkła, jak i materiałach, które zostały wykorzystane, ale i wzornictwie. Zapraszamy także do sprawdzenia naszej oferty drzwi wejściowych, które zapewnią bezpieczeństwo.

 

ZOBACZ TAKŻE:
Rolety na Okna Dachowe - Jakie Wybrać?
Brama Garażowa Segmentowa - Czy Warto w Nią Zainwestować?
Drzwi Przeciwpożarowe - Jak Działają?


FAQ - PYTANIA I ODPOWIEDZI

Czy drzwi zewnętrzne przeszklone zapewniają prywatność?

Drzwi zewnętrzne przeszklone zapewniają prywatność, jeśli zdecydujemy się na matowe lub mleczne szkło, zamiast przeźroczystego.

SPIS TREŚCI