•   +48 500 148 064
  •   info@abraxokna.pl
Logo ABRAX-BIS
  • ABRAX-BIS    
  • wpis    
  • Montaż Drzwi - Dlaczego Jest Równie Ważny co Ich Rodzaj?

Montaż Drzwi - Dlaczego Jest Równie Ważny co Ich Rodzaj?

Montaż drzwi w domu to podstawowe działanie, które zapewnia nam przede wszystkim bezpieczeństwo. Co więcej, sprawia, że ciepłe powietrze nie ucieka z wnętrza naszego domu, narażając nas na wyższe koszty rachunków. Jeśli jednak chcecie, by pełniły one wszystkie istotne i obiecane funkcje, to musicie je odpowiednio zamontować. Dlaczego jest to tak ważne?

 

Montaż drzwi - Czy warto wynajmować fachowca?

W naszym wnętrzu istnieje masa elementów, które są niezbędne, aby wszystko działało, jak należy. Z tego też względu, nie możemy sobie pozwolić na brak ich obecności. Mowa, chociażby o oknach, których brak w domu jest czymś niewyobrażalnym. Z tego też względu warto wybrać najlepsze okna plastikowe wysokiej jakości, które znajdziecie w naszej sklepowej ofercie.

Wpuszczają one przecież światło do wnętrz, sprawiając, że nasze samopoczucie się polepsza, a dom oczywiście nagrzewa. Równie podstawowym elementem wnętrza, są rzecz jasna porządne drzwi zewnętrzne i wewnętrzne. One również możecie wybrać spośród asortymentu znajdującego się naszej ofercie. Gwarantujemy wysoki standard wykonania i użytych materiałów.

W obu tych przypadkach czerpiemy niemałe korzyści, jednak co jest równie ważne, co jakość takowych produktów? Oczywiście mamy tu na myśli odpowiedni montaż drzwi i okien. Bez niego nawet najlepsze wybory produktowe będą niczym. Wszystko za sprawą faktu, że nieodpowiedni montaż może zniszczyć drzwi lub ich obiecane przez producenta cechy.

 

montaż drzwi

 

Dlaczego montaż drzwi jest ważny?

Wiele osób często zastanawia się, jakie aspekty składają się na to, że montaż drzwi jest ważny, a właściwie jego wykonanie. Jak wiadomo, producenci drzwi w swoich ofertach często podkreślają wagę walorów użytkowych i parametrów swojego asortymentu. Jeśli jednak nieodpowiednio go zamontujemy, to nie otrzymamy nic z tych obietnic. Dlaczego tak się dzieje?

Jedną z ważniejszych kwestii w tym przypadku jest termoizolacyjność. Otóż takie drzwi powinny zapewniać nieprzenikanie ciepła przez swoje powierzchnie. Niski współczynnik przenikania ciepła uda się wyłącznie wtedy, gdy zastosujemy odpowiedni dla danego modelu drzwi montaż. Jeden błąd może kosztować nas sporo, gdyż uciekanie ciepła przekłada się na wyższe rachunki za ogrzewanie.

Dlaczego montaż drzwi jest tak istotny? Otóż pamiętajcie, że drzwi, to nie tylko jeden element. Składają się na nie również ościeżnice i zawiasy. Tu pojawia się, więc kolejny powodów. Pominięcie zamontowania jakiejkolwiek części drzwi może nas narazić na straty. Stolarka drzwiowa nie będzie dobrze działać bez kilku elementów, czy śrubek, które są niezbędne.

 

Specjalistyczne montowanie systemu drzwiowego - Powody

Jak możecie się domyślać, to nie jest koniec powodów, przez które powinniśmy zastanowić się nad tym, jak powinien wyglądać montaż naszych drzwi. Wspominając o ościeżnicach, ramach, czy zawiasach musimy mieć na względzie fakt, że nierówne zamontowanie pierwszej z wymienionych może się źle skończyć. Mowa oczywiście o krzywiźnie drzwi, która wpłynie na ich funkcje i działanie.

Warto wiedzieć, że nierówna ościeżnica będzie wpływała na otwieranie i zamykanie się drzwi w raczej negatywny sposób. Napotkamy bowiem na tym tle niemałe trudności i może nas to wprawiać w złość. Mowa, chociażby o sytuacji, kiedy się nam spieszy, a stolarka drzwiowa zacięła się i nie możemy sobie poradzić z zamknięciem domu. Wina montażu sprawi, że spóźnimy się i stracimy pieniądze na naprawę.

Co jeszcze warto mieć na względzie? Wiadomo, że gdy spróbujemy zamontować drzwi bez potrzebnej do tego wiedzy, to nie skończy się to dobrze. Jeśli jednak mamy nieco pojęcia w tym zakresie, to czy warto montować samemu. Sprawdźcie poniżej, czy lepiej jest wybrać sprawdzonych specjalistów, czy też lepiej jest spróbować nieco przyoszczędzić na robociźnie z tym związanej.

 

Montaż drzwi z ekipą czy samodzielnie?

Co będzie lepszym wyborem - montaż drzwi na własną rękę, czy też przy pomocy ekipy remontowej? Bez wątpienia warto w tej sytuacji rozważyć za i przeciw. Zacznijmy od kwestii, jaką jest samodzielne wykonanie montażu drzwi. Tak, jak wspomnieliśmy powyżej, jeśli wiecie, że nie macie kompetencji w tym zakresie, to nie warto, byście w ogóle się zabierali za takie działanie samodzielnie.

 

montaż drzwi wejściowych

 

W przypadku jednak gdy mieliście już do czynienia z montażem drzwi, sytuacja wygląda nieco inaczej. Wszystko za sprawą faktu, że musicie sami ocenić swoje zdolności względem tego, czy jesteście w stanie poradzić sobie z systemem drzwiowym o każdych parametrach. Zamontowanie jednych drzwi, to niezbyt wielkie doświadczenie, więc warto się dwa razy zastanowić nad swoim posunięciem.

Skupmy się teraz na ostatnim wariancie, czyli rzecz jasna możliwości skorzystania z usług fachowców. Warto mieć tutaj na względzie, że nasza firmaABRAX-BISod lat zajmuje się montażem drzwi i okien. Z tego też względu oferują zarówno sprzedaż tychże produktów, jak i ich zamontowanie. Gwarantujemy dobrą izolacyjność i oczywiście izolację akustyczną.

 

Zalety dobrego montażu drzwi

Skupmy się zatem na aspektach, jakie korzyści właściwie płyną z odpowiedniego zamontowania przez nas drzwi wejściowych. Pierwsza kwestii to oczywiście powtarzana już wcześniej opcja, jaką jest niski współczynnik przenikania ciepła. Dla nas oznacza to niskie rachunki za ogrzewanie, co jest dla nas zbawienne zwłaszcza w sezonie zimowym, w którym wszystko drożeje.

Oczywiście nie możemy zapomnieć także o kwestii prywatności, którą zapewniamy sobie dzięki dźwiękoszczelności systemów drzwiowych. Bez trafnego montażu nie uwolnimy się od nieznośnych hałasów płynących z zewnątrz. Co więcej, zły montaż może sprawić, że ludzie na zewnątrz będą mieli świadomość tego, co dzieje się wewnątrz domu. Ochrona przed dźwiękami to niemała korzyść.

Warto zwrócić także uwagę na aspekt bezpieczeństwa, który jest często pomijany, kiedy mówimy o kwestii montażu drzwi wejściowych. Dobry montaż systemów zwykłych, ale i tych antywłamaniowych skutecznie utrudni włamywaczom, dostanie się do środka. Krzywa ościeżnica, czy uszkodzone drzwi mogą mu to za to ułatwić. Warto więc być uważnym w sprawie montowania drzwi.

 

Plusy montowania drzwi

Jak możecie się domyślać, to nie koniec zalet płynących z odpowiedniego zamontowania drzwi! Kwestią, która przychodzi nam do głowy w tym zakresie, jest oczywiście wspomaganie działania rekuperacji. Jest to pewien rodzaj wentylacji, który działa wyłącznie wtedy, gdy nasz dom jest w pełni zamknięty. W tym przypadku szczelność drzwi i okien jest niezbędna do jej odpowiedniego działania.

Pamiętajcie, że montaż drzwi przez fachowców to dla was gwarancja zachowania najwyższej możliwej jakości i estetyki. Systemy zamontowane przez specjalistę pozwolą wam na to, by wasze mieszkanie wyglądało na wizualnie idealnie dopracowane. Pamiętajcie, że liczy się każdy szczegół, dlatego warto zdecydować się na rozwiązanie, które będzie zauważone również przez gości.

Estetyka pracy fachowców jest bardzo widoczna na różnych płaszczyznach, dlatego też nikogo nie dziwi, że samodzielnie nie tynkujemy ścian, czy też nie układamy paneli. Wolimy, by zrobiły to osoby, które znają się na rzeczy. Warto włączyć takie myślenie również w kwestii montażu drzwi. Oszczędność na tym tle może okazać się dla was zgubna i warto mieć to na względzie.

 

prawidłowy montaż drzwi

 

Montaż drzwi wejściowych - Zadbaj o detale

Dbałość o detale jest niezmiernie ważną kwestią, o czym warto wiedzieć i pamiętać. Drzwi wejściowe są elementami podstawowymi mieszkania, jednak wciąż traktujemy je jakby były tylko szczegółami. Nie można oczekiwać od systemów drzwiowych, że będą one działały idealnie bez zadbania o to, żeby były właśnie takie, jakie chcemy.

Ważne są oczywiście użyte do ich produkcji materiały, ale także zachowane parametry. Z tego też powodu nie można pominąć wagi montażu, który również jest czymś na wagę złota. Jeśli połączycie wszystkie najlepsze materiały oraz pracę fachowców, to otrzymacie najlepsze możliwe rozwiązanie. Mowa oczywiście o bezpiecznych i estetycznych drzwiach na lata!


FAQ - PYTANIA I ODPOWIEDZI

SPIS TREŚCI