•   +48 500 148 064
  •   info@abraxokna.pl
Logo ABRAX-BIS
  • ABRAX-BIS    
  • Montaż okien i drzwi

Montaż okien i drzwi

Zamów montaż na miejscu.

Montaż okien i drzwi — ważne informacje

Montaż jest bardzo istotną częścią, którą trzeba brać pod uwagę podczas procesu kupna i późniejszego użytkowania drzwi i okien. Otóż powinny one spełniać określone funkcje, więc dobór i sposób zamontowania to kwestie kluczowe. Nasi specjaliści świetnie sprawdzają się w montażu, lecz mimo to warto zapoznać się z kilkoma kluczowymi treściami. Podstawowe wymagania, jakie powinno spełniać każde okno, wynika z obowiązujących przepisów ustaw „Prawa Budowlanego oraz warunków technicznych". Jakie to wymagania?

Okna aluminiowe - oferujemy:

Ponadto, aby okna, jak i drzwi mogły sprawnie wypełniać swoje zadania, trzeba liczyć się z pewnymi czynnikami. Mowa o wpływie, jaki ma usytuowanie okna w ścianie, jego mechaniczne zamocowanie, a  przede wszystkim szczelny, odpowiedni i dopasowany montaż.

 

Rodzaje montażu

Mogłoby się wydawać, że montaż odbywa się tylko w jeden narzucony sposób. Nie można się bardziej mylić. W kwestii montowania drzwi i okien jest kilka rodzajów, z którymi mamy do czynienia. My stawiamy na dwa najpopularniejsze i najefektywniejsze z nich. Jeden nieco popularniejszy (ostatnimi czasy), natomiast drugi nieco bardziej typowy, lecz nie tracący przez to na wartości i skuteczności.

Montaż surowy (zwykły)

Ten rodzaj montażu pełni rolę zakończenia stanu surowego domu. Co to oznacza? Otóż wstawienie okien jest ostatnim etapem ukończenia stanu surowego domu. Co więcej, po wstawieniu okien można rozpocząć tynkowanie, które sprawi, że mieszkanie nie będzie znajdowało się już w owym stanie. Jeśli jednak rozpoczęto tynkowanie przed wstawieniem okien, to należy pamiętać o pozostawieniu glifów okiennych w stanie surowym.

Na montaż surowy składają się elementy takie, jak regulacja okuć okiennych, wstępne ustawienia i mocowania ościeżnic, ale i wiele innych ważnych aspektów. Montaż surowy jest tym najzwyklejszym, bazowym, po które zazwyczaj sięga wiele osób. Jest on wykonywany jedynie przy użyciu piany montażowej. Co ważne, podstawą jest stan surowy domu lub glify okienne w stanie surowym. Nie można, więc sięgać po niego, kiedy mamy do czynienia z wymianą okien.

Ciepły montaż (warstwowy)

Drugi rodzaj, który zamierzamy przedstawić to montaż ciepły, który w ostatnim czasie zyskał wiele popularności. Co więcej, kierowany jest do budownictwa pasywnego, energooszczędnego, czyli spraw będących ostatnio na świeczniku. Jest on trzywarstwowy i jak na to wskazuje, składa się z trzech warstw uszczelniających — środkowej, wewnętrznej i zewnętrznej. Warto napomknąć, że to do środkowej z nich przywiązuje się największą wagę, gdyż jest to izolacja termiczna.

Ta zazwyczaj tworzona z piany poliuretanowej ma za zadanie szczelnie wypełniać miejsce pomiędzy ramą okienną a ścianą. Dzięki całemu montażowi ciepłemu zapewniamy trwałe i skuteczne uszczelnienie miejsc osadzenia okien w ościeży. Co ważne, nieodpowiedni montaż w tym przypadku skutkuje zdecydowaną katastrofą, gdyż narażamy pianę poliuretanową na wilgoć, a ona traci przy tym swoje zastosowanie izolacyjne.

 

Jak przygotować otwór do montażu okien i drzwi balkonowych?

Istnieje kilka ważnych wytycznych odnośnie do przygotowywania otworu do montażu okien i drzwi balkonowych. Zdecydowanie ułatwią one pracę osobom zajmującym się montowaniem owych elementów. Płaszczyzny ościeży do montażu stolarki powinny być równe, gładkie, jak i oczyszczone z luźnych części materiałów budowlanych, brudu, pyłu i zanieczyszczeń. Ewentualne ubytki muru na płaszczyznach ościeża należy bezwzględnie uzupełnić, a puste przestrzenie w elementach zastosowanych w murze wypełnić stosownymi zaprawami.

W momencie, gdy mamy do czynienia z wymianą istniejących już okien, należy usunąć fragmenty starego tynku oraz zaprawy. Następnie powinno się trwale uzupełnić ubytki muru odpowiednimi zaprawami. Natomiast, kiedy chodzi o montaż cieplny, materiał izolacji cieplnej powinien dochodzić do krawędzi ościeży. Aspektem o wielkiej wadze jest również sprawdzenie wymiarów otworów okiennych, aby do ich wielkości właściwie dobrać gabaryty konstrukcji okiennych, które mają w przyszłości być w nich zamontowane.

W razie jakichkolwiek pytań, wątpliwości, czy chęci zatrudnienia fachowców do montażu zapraszamy do kontaktu w celu objaśnienia niezrozumiałych kwestii. Nasi specjaliści mają ogromne doświadczenie w obu rodzajach montażu, więc możesz mieć pewność, że nasze usługi zostaną wykonane bezbłędnie, a tym samym zapewnią Ci komfort na lata.