•   +48 500 148 064
  •   info@abraxokna.pl
Logo ABRAX-BIS
  • ABRAX-BIS    
  • wpis    
  • Letnie upały w domu - jak sobie z nimi radzić?

Letnie upały w domu - jak sobie z nimi radzić?

Globalne ocieplenie sprawia, że lato z roku na rok staje się coraz bardziej gorące. Dlatego też coraz trudniej chronić się przed wysokimi temperaturami, zwłaszcza jeśli dopadają nas we własnym domu. Co poradzić na letnie upały i jak się przed nimi chronić w swoim mieszkaniu? Wszystkiego dowiecie się z poniższego wpisu.

 

Niebezpieczne upały

Lato już za pasem, więc czas na mniejsze i większe wakacje, podczas których znacząco odpoczniemy od natłoku pracy i innych nieprzyjemnych kwestii. Niestety wraz z wolnym czasem musimy się zmierzyć z jego skutkami, które nie do końca są przyjemne dla naszego organizmu. Mowa rzecz jasna o upałach, które są bardzo niebezpieczne.

Zbyt długie narażenie na promienie słoneczne może skutkować oparzeniami, które zagrażają zdrowiu i życiu. Z tego też względu używamy ochrony mającej zapewnić nam bezpieczeństwo w starciu z promieniami UV. Jednak mało co jest w stanie uchronić nas przed udarem, czy duchotą, które czyhają na nas w letnie, słoneczne dni.

Dlatego też dużą część nieznośnych upałów przesiadujemy w naszych domach. Oczywiście nie w każdym budynku mieszkalnym jest znacząco lepiej niż na zewnątrz. Mogą to przyznać zwłaszcza mieszkań, które znajdują się na najwyższych piętrach budowli. Co na to zaradzić? Sprawdźcie nasze sposoby na nieznośne upały w sezonie letnim.

 

Sposób na upały

Jeśli doskwiera wam upał, to z całą pewnością dwoicie się i troicie, żeby wasze mieszkanie było wewnątrz, jak najzimniejsze. My postanowiliśmy wam w tym nieco dopomóc, przedstawiając najlepsze propozycje sposobów na radzenie sobie z upałami. Pierwszą z naszych propozycji są zatem urządzenia elektryczne.

Upały w domu, kobieta z wachlarzem

Jak możecie się domyślać, tuż przed sezonem letnim wszyscy wręcz biegną do sklepu, aby nabyć wentylatory. Ten typ produktu nie jest w stanie ochłodzić powietrza, natomiast wirując nim i ukierunkowując w jedno miejsce, pozwala nam na złudzenie zimnego powiewu. Niestety nawet tak zbawiająca nas opcja ma swoje delikatne wady.

Mowa tutaj przede wszystkim o porywaniu do góry wszelkich kurzy, pyłków, czy innych alergenów, co z pewnością nasili objawy u alergików. Co więcej, siła z jaką wieje wiatr płynący z wentylatora sprawia, że możemy zacząć odczuwać bóle ciała z tego też powodu. Warto mieć na uwadze, że nie tylko upały są szkodliwe, ale i sposoby na nie.

 

Wentylator domowy

Z pewnością zastanawiacie się, co wybrać skoro wentylator posiada, takie, a nie inne skutki uboczne. Mamy pewną propozycję, która może wam się w pewien sposób spodobać. Mowa oczywiście o klimatyzatorze. Składa się on z formy chłodnicy będącej nasączoną wodą połączonej wraz z najzwyklejszym na świecie wiatrakiem.

Przez ten duet powietrze przechodzi z niemałą swobodą. Następnie dzięki przepłynięciu przez urządzenie otrzymujemy realnie chłodne powietrze, które delikatnie zmienia temperaturę w pomieszczeniu. Jest to jednak bez wątpienia inwestycja, gdyż ten typ urządzenia elektrycznego nie kosztuje mało, gdyż skuteczne przegania upały z mieszkania.

Warto natomiast zwrócić uwagę na fakt, że jest on w stanie także uzdatnić powietrze. Sami musicie zdecydować, czy takie cechy sprawiają, że będziecie w stanie znosić hałas, który wydobywa się z maszyny podczas pracy. Weźcie także pod uwagę spore pobory energii, przymus czyszczenia i konserwacji oraz regularne serwisowanie.

 

Żaluzje i rolety na upały

Z pewnością interesują was inne sposoby na upały, dlatego przychodzimy do was z kolejną propozycją. Są nią rzecz jasna żaluzje i rolety, które są w stanie osłonić okna przed słońcem od strony zewnętrznej. Dzięki zatrzymaniu słońca przed domem nie będzie ono w stanie wedrzeć się do naszego mieszkania i nagrzać jego wnętrze.

Warto wspomnieć, że istnieje cała masa opcji kolorystycznych i wzorniczych tego asortymentu. Dlatego też nie musicie się martwić, że zamontowanie rolet i żaluzji zewnętrznych wpłynie na zniszczenie całej zewnętrznej aranżacji. Ciekawym aspektem jest również fakt, że owe produkty przydadzą się nie tylko w ciągu sezonu letniego.

Otóż w zimie będą one w stanie zatrzymywać uciekające ciepło i sprawiać, że powróci ono do wnętrza mieszkania. Co więcej, jest to doskonała opcja na utrudnienie włamywaczom wejścia do naszego domu. Wystarczy zasunąć rolety fasadowe na noc i możemy mieć pewność, że na pewno jesteśmy bezpieczni i nic nam nie grozi.

Wentylator na upały

Alternatywa wewnętrzna - rolety i żaluzje

Inną opcją, o której warto pomyśleć, jako leku na upały są osłony wewnętrzne, czyli rzecz jasna rolety i żaluzje montowane wewnętrznie. Polecamy sprawdzenie tych z naszej oferty. Pamiętajcie, że z wiadomych względów ten rodzaj produktu w żadnym stopniu nie ochroni okien przed czynnikami zewnętrznymi.

W tym przypadku możemy spodziewać się nagrzewania okien, czy też uszkodzeń z powodu warunków atmosferycznych. Sprawdzą się jednak w zapobiegnięciu wdzierania się słońca do wnętrza mieszkania. W dodatku są w stanie powstrzymać zbyt wysokie temperatury mogące pojawiać się wewnątrz z powodu nasłonecznienia.

Jest to najlepsza alternatywa w momencie, gdy z jakiegoś powodu nie jesteście w stanie postawić na opcje zewnętrzne. Dodatkiem do tego rozwiązania są firany i zasłony, które będą odpowiadać za upiększenie pomieszczeń. Ponadto wspomogą oczywiście pracę żaluzji i rolet. Nie radzimy wieszać ich jednak w kuchni i łazience, gdyż chłoną wilgoć.

 

Na jakie kwestie trzeba zwrócić uwagę?

Upały to nie przelewki, dlatego też są pewne kwestie, które sprawiają, że musimy brać pod uwagę różne scenariusze. Warto wiedzieć, że najlepszą ochroną przed nimi wewnątrz waszego domu jest postawienie na rolety zewnętrze i klimatyzator. To duo skutecznie uchroni nas przed działaniem promieni gorącego słońca.

Pamiętajcie jednak, że jeśli nie możecie sobie pozwolić na ani jedno z tych rozwiązań, to powinniście skupić się na zakupie wentylatora lub osłon wewnętrznych. Musicie mieć na uwadze, że lepszą opcją jest jakiekolwiek działanie niż ich całkowity brak. Niepostaranie się o schłodzenie mieszkania może być dla was groźne, zwłaszcza gdy mieszkacie w bloku.

Dlatego też nawet najmniejsze odcięcie się od gorąca płynącego ze świata zewnętrznego może wam uratować życie. Ochłodzenie mieszkania musi być waszym priorytetem. Dzięki niemu będziecie bardziej energiczni, a wszystko za sprawą braku pobudek w środku nocy spowodowanych zbyt gorącym pomieszczeniem i poceniem się.

 

ZOBACZ TAKŻE:
Rodzaje żarówek
Ile kosztuje garaż murowany i jak go zbudować?
Jakie wyróżniamy pokrycia dachowe?


FAQ - PYTANIA I ODPOWIEDZI

Jak radzić sobie z upałem w domu?

Na upały w domu świetnie sprawdzą się: klimatyzator, rolety i żaluzje wewnętrzne i zewnętrzne, wentylator, zasłony.

SPIS TREŚCI