•   +48 500 148 064
  •   info@abraxokna.pl
Logo ABRAX-BIS
  • ABRAX-BIS    
  • wpis    
  • Jak ozdobić okna dachowe - Porady ekspertów

Jak ozdobić okna dachowe - Porady ekspertów

Wystrój naszego domu jest ważną kwestią, jeśli chcemy widzieć w nim harmonię i spójność. Często brak określenia stylu może sprawiać, że mieszkanie wygląda na zabałaganione. Jak jednak ozdobić nieco trudniejsze przestrzenie, dla których trudno dobrać dodatki? Świetnym przykładem w tej kwestii będą okna dachowe.

 

Wystrój domowy ma znaczenie

Skupmy się na aranżacjach, które znajdują się w waszych domach. To właśnie one definiują nasz styl i preferencje. W dodatku to właśnie styl, w którym urządzamy mieszkanie, pozwala nam definiować siebie i urzeczywistniać nasze kreatywne wizje. Nie bez powodu istnieje tak wiele możliwości urządzania wnętrz.

W zależności od naszych wyborów możemy zdecydować się na staroświeckie rozwiązania, lub połączyć je z nowoczesnymi, dzięki stylowi vintage. Możemy również postawić na pełną klasy elegancję przy pomocy aranżacji glamour. Bawienie się wnętrzami może być ogromnie ciekawym doświadczeniem.

Należy jednak zwrócić uwagę na nieco bardziej skomplikowany aspekt niż dobór mebli, czy koloru ścian. Mowa o nieco większych wyzwaniach, które również nadają się do aranżacji, lecz są dosyć twardym orzechem do zgryzienia. Okna dachowe są jedną z takich pozycji, lecz my pomożemy to zmienić.

 

Okna dachowe — trudności z ozdabianiem

Decydując się na zagospodarowanie poddasza, zamiast stworzenia z niego strychu, podjęliście się niemałego wyzwania. Zwyczajne firanki zupełnie nie sprawdzają się w tej sytuacji, gdyż zupełnie nie spełniają swojego zadania.

Taka sama kwestia tyczy się żaluzji. Niestety z racji grawitacji, ani jedna, ani druga opcja z tych tradycyjnych rozwiązań, nie mają możliwości sprawdzenia się. Problem pojawia się zwłaszcza w trakcie letnich dni, kiedy pomieszczenia zaczynają się nagrzewać przez wpadające poprzez szyby promienie słońca.

W takich sytuacjach przydadzą się rolety zewnętrzne, jednak trzeba przyznać, że rzadko kiedy mają one jakikolwiek związek z dobrym stylem. Dlatego też zachęcamy do tego, by nie zamykać się w tej jednej opcji, a dążyć do czegoś bardziej kreatywnego i gustownego. My wam w tym pomożemy!

Dzieci w oknie na poddaszu

Jak zaaranżować poddasze?

Postaramy się teraz przedstawić kilka ciekawych rozwiązań, które sprawią, że każde pomieszczenie na poddaszu wyda się gustowne! Wróćmy do żaluzji i rolet, o których wspominaliśmy w poprzednim nagłówku. Otóż można na nie postawić, jednak będą one umieszczone na specjalnej szynie.

Na okna dachowe świetnie nadadzą się żaluzje w ciekawych wzorach i kolorach, ale także rolety rzymskie. Są one nieco bardziej oryginalne, ale także niezaprzeczalnie rzucające się w oczy. W dodatku można je odnaleźć w szerokiej gamie kolorystycznej, więc z pewnością dopasujecie je do aranżacji narzuconej w mieszkaniu.

Co jeszcze można dorzucić do naszych propozycji? Oczywiście będą to zasłony specjalne dopasowane do okien dachowych. Wyglądają one spektakularnie i niecodziennie, dlatego warto się za nimi rozejrzeć. Możecie skonstruować je sami, posiłkując się instrukcjami zamieszczonymi w Internecie.

 

Ozdoby na okna dachowe

Jaką propozycję można dodać do ozdób dedykowanych oknom dachowym? Oczywiście będzie to plisy. Zadziwiający jest fakt, jak mało się o nich mówi, choć są ogromnie praktycznym rozwiązaniem. Otóż pozwalają one na zasłonięcie wybranego przez was fragmentu okna. Brzmi ciekawie, czyż nie?

Plisy są niezwykle przydatne podczas słonecznych dni, kiedy niekoniecznie chcemy całkowicie odcinać się od światła dziennego. Przy ich pomocy możemy ochronić się przed dokuczliwymi promieniami słonecznymi, nie rezygnując całkowicie ze wpuszczania światła do pomieszczenia.

Markizy są kolejnym znakomitym rozwiązaniem, jednak na czym polega ich fenomen? Otóż są one montowane na zewnętrznej części okna i to właśnie dzięki nim jesteśmy w stanie zniwelować nagrzewanie się pomieszczeń w lecie. Co więcej, pozwalają na wietrzenie danego pomieszczenia i jednocześnie redukcje promieni słonecznych.

Poddasze i okno dachowe

Dodatkowe inspiracje

Wiemy, jak trudno znaleźć tę idealną opcję dla siebie, więc postanowiliśmy dodać jeszcze trochę propozycji. Jedną z nich są witraże, a zwłaszcza te w formie przeszkleń. Nadadzą całości niezwykłego klimatu, który jest niepowtarzalny. Sprawią, że każde pomieszczenie na poddaszu będzie wyglądać nieziemsko!

Ostatnią opcją są oczywiście okiennice wewnętrzne. Można je spotkać w wielu zagranicznych filmach, a zwłaszcza tych, osadzonych w Grecji. Poza ciekawym i wychodzącym poza schemat wyglądem są bardzo funkcjonalne. Tak, jak rolety i markizy dobrze zapobiegną nagrzewaniu się poddasza.

 

Jakie dodatki na okna dachowe wybrać?

Po zapoznaniu się z opisanymi przez nas propozycjami zapewne stajecie przed niemałym wyzwaniem. Jest nim oczywiście podjęcie odpowiedniej decyzji. Okna dachowe to nie lada trudny orzech do zgryzienia pod względem ozdabiania.

My polecamy te opcje, które poza ładnym wyglądem, pozwalają na zapobieganie nagrzewaniu się pomieszczeń. Dzięki temu nie będziecie musieli wydawać większej kwoty na oba rozwiązania, a postawicie wszystko na jedną kartę.

Jeśli szukacie dobrej jakości rolet i żaluzji, to zapraszamy do sprawdzenia naszej oferty. Pomożemy wam dobrać idealny produkt na miarę waszych potrzeb.


FAQ - PYTANIA I ODPOWIEDZI

Czym można udekorować okna dachowe?

Okna dachowe można upiększyć przy pomocy markiz, plisów, okiennic wewnętrznych, kolorowych witraży, czy też zasłon.

SPIS TREŚCI