•   +48 500 148 064
  •   info@abraxokna.pl
Logo ABRAX-BIS
  • ABRAX-BIS    
  • wpis    
  • Żaluzje Ogrodowe - Wykonaj je z drewna

Żaluzje Ogrodowe - Wykonaj je z drewna

Drewniane żaluzje ogrodowe, to bez wątpienia ostatni krzyk mody w ostatnich latach. Jeśli posiadacie altanę na ogrodzie, to wiecie, jak przyjemnie można spędzać na niej czas. Niekiedy jednak promienie słoneczne wdzierające się przez puste ścianki przeszkadzają w czytaniu książki, czy innych czynnościach. Co zatem należy zrobić?


Żaluzje Ogrodowe - Altanka, czyli miejsce odpoczynku

Wypoczywając na altance lub pergoli ogrodowej mamy możliwość robienia całej masy czynności. Możemy czytać książki na wygodnych meblach ogrodowych, dziergać, czy też opalać się z dala od oczu sąsiadów. Jest to bardzo komfortowe miejsce, które idealnie sprawdza się dla jednej osoby, ale i do przyjmowania gości na grilla.

Można tam zjeść obiad ze wszystkimi domownikami, ciesząc się piękną pogodą i możliwością odpoczynku wśród najbliższych. Takie rozwiązanie doskonale sprawdza nie tylko w sferze ogrodowej, ale również na działce. Są jednak aspekty, które utrudniają spędzanie miło czasu. Oczywiście nie mamy tu na myśli komarów, a konstrukcję.

Mianowicie, altana, jak i pergola mają puste miejsca, przez które dostają się do jej wnętrza promienie słoneczne. Warto mieć w takiej sytuacji możliwość pewnego rodzaju odgrodzenia się od nich. W tym celu warto postawić na drewniane żaluzje ogrodowe, które to zadanie wypełnią. W jaki sposób można łatwo i szybko je zbudować?

 

Drewniane żaluzje ogrodowe — zalety

Zanim upewnicie się, czy drewniane żaluzje ogrodowe są czymś, czego potrzebujecie, warto zapoznać się z ich pozytywnymi cechami. Dzięki temu będziecie mieli stuprocentową pewność, że jest to rozwiązanie właśnie dla was. Pierwszym pozytywem tego rozwiązania jest oczywiście ograniczenie dostępu światła do altanki lub tarasu.

Dzięki temu będziecie mieli szansę z dużą swobodą wykonywać jakiekolwiek czynności bez obawy o słońce. Kolejnym aspektem wartym podkreślenia jest ich estetyka. Otóż żaluzje te świetnie dopełniają niemal każdą aranżację ogrodową. Doskonałym faktem jest to, że są to produkty w pełni naturalne i nie szkodzą środowisku.

Jeśli wasz ogród znajduje się przy ulicy lub jest bardzo odsłonięty na widok innych, to świetnie się składa. Drewniane żaluzje ogrodowe zapewnią wam kontrolowaną intymność. Nie można pominąć plusa, jakim jest ich doskonała jakość, ale i długą żywotność. W dodatku są one bezsprzecznie ogromnie funkcjonalne. Czy to was przekonało?

 

Jak zbudować drewniane żaluzje ogrodowe?

Jeśli jesteście przekonani, że drewniane żaluzje ogrodowe są rozwiązaniem dla was, to niezaprzeczalnie powinniście dowiedzieć się, od czego zacząć. Warte podkreślenia jest to, że ten rodzaj wyrobu możecie wykonać własnoręcznie lub przy pomocy fachowca. Postaramy się poinstruować was, co do kroków, jakie należy podjąć.

Warto mieć na uwadze, jak je zamontować, gdzie kupić materiały lub całe drewniane żaluzje ogrodowe. Zanim jednak zaczniecie prace, należy wykonać odpowiednie pomiary i skupić się na poszczególnych aspektach. Powinniście skupić się na przekroju lameli. Ponadto nie możecie zapomnieć o zmierzeniu odpowiednich elementów.

Mamy tu rzecz jasna na myśli ściągnięcie wymiarów belki nośnej dolnej, ramy wewnętrznej, jak również przekrój łopatki do zabudowy. Pamiętajcie, jednak że na wymiarach i zakupach świat się nie kończy i jeśli chcecie odpowiednio się przygotować, to musicie wybrać do tego, jak najlepsze narzędzia. O czym zatem nie wolno zapominać?

 

Czego potrzebuje wasza altanka?

Kolejnym etapem poprzedzającym wasze budowanie żaluzji do altanki ogrodowej jest rzecz jasna przemyślenie, czego w niej potrzebujecie. Jeśli mamy do czynienia z niedużymi tarasami, to z całą pewnością wystarczą jedynie zabudowy żaluzjowe. Jeśli jednak na tarasie znajdują się duże okna, to warto wybrać zabudowę z lamelami.

Wszystko jednak powinno zostać zachowane przede wszystkim w waszych preferencjach. Zachęcamy natomiast, by zwrócić uwagę na drzwi, jak i okna znajdujące się w okolicach tarasu. Ważne, by drewniane żaluzje ogrodowe, czy tarasowe były dopasowane do nich. Pamiętajcie, że już w momencie planowania musicie je gdzieś umiejscowić.

Warto zatem już na początku, postawić na miejsce, w którym mają znajdować się żaluzje. Może to być bowiem okno tarasowe, ściana, czy też sufit altany lub pergoli. Pamiętajcie, że jest to spore udogodnienie zawierające prosty mechanizm, który znacząco ułatwia nasze życie, chroniąc zarówno nas, jak i przyjaciół przed słońcem.

 

Żaluzje ogrodowe — najpotrzebniejsza wiedza

Postanowiliśmy zebrać informacje na temat budowania drewnianych żaluzji ogrodowych i przekazać je wam w prosty sposób. Zacznijmy zatem od dopasowania. Wspomnieliśmy, że powinno się zwracać uwagę na okna, czy też drzwi, a właściwie ich design, aby odpowiednio wszystko ze sobą współgrało. To jednak nie koniec.

Zwróćcie uwagę na to, jakie kolory i style mają wasze meble ogrodowe, czy też donice znajdujące się w okolicy tarasu lub altanki. Dzięki dopasowaniu koloru do takich elementów zyskacie naprawdę ciekawie zaaranżowany ogród. Warto mieć na uwadze, że drewniane żaluzje ogrodowe pomimo materiału można znaleźć w różnych opcjach.

Mamy w tym wypadku na myśli zarówno farbę, jak również wzornictwo, design i kształty. Możecie je zrobić na własną rękę i sami wybrać kolorystykę lub postawić na gotową opcję. Poza kwestiami wizualnymi pod względem stylu, warto jest przedłużanie ich żywotności oraz odpowiedni montaż. Jak o to odpowiednio zadbać?

 

Montaż żaluzji drewnianych

Skupmy się zatem na jednej z najważniejszych kwestii, czyli rzecz jasna odpowiednio wykonanym montażu. Dzięki prawidłowemu zamontowaniu żaluzji będziemy mieli pewność, że wszystko musi działać prawidłowo, a jakiekolwiek problemu wynikają wyłącznie z produktu, a nie z naszej pracy. Od czego powinniśmy zacząć?

Drewniane żaluzje ogrodowe powinno się umieścić między słupami nośnymi. Są one jedną z najważniejszych części zadaszenia tarasu. Warto sięgnąć w tej sytuacji po najlepsze możliwe materiały, dzięki czemu będziecie w stanie sprawić, że całość będzie znacznie lepiej wyglądała, ale też sprawdzała się pod względem użyteczności.

Pamiętajcie, że montaż może odbywać się w różnych miejscach, jednak to podane przez nas jest najpopularniejszym wyborem. Musicie mieć na uwadze, że na montowaniu żaluzji ogrodowych wasze zadania ich względem się kończą. Otóż powinniście zadbać o to, by były one w stanie posłużyć wam jak najdłużej to możliwe.

 

Żaluzje ogrodowe — jak o nie zadbać?

Jeśli chcecie, by wasze drewniane żaluzje ogrodowe służyły wam przez długie lata, to warto byście poznali kilka wskazówek, które do tego doprowadzą. Pierwszą kwestią jest oczywiście dokonywanie impregnacji i to regularnej. Pamiętajcie, że ten typ produktu ciągle znajduje się na zewnątrz i jest narażone na czynniki atmosferyczne.

Warto, więc dokonywać impregnacji drewna kilka razy w roku, a zwłaszcza przed sezonem jesienno-zimowym i zaraz po nim. Mróz może znacząco odbić się na drewnie, natomiast to samo tyczy się promieni słonecznych. Zastanówcie się jednak, czy wśród waszych mebli i elementów ogrodowych nie ma drewnianych przedmiotów.

Jeśli są, to z pewnością będziecie mieli odpowiednie produkty do impregnacji przedmiotów drewnianych. Warto znaleźć jeden moment na to, aby zająć się wszystkimi drewnianymi elementami, które znajdują się w waszym ogrodzie. W ten sposób zrobicie wszystko za jednym razem i nie musicie robić tego kilka razy.

 

Wygoda i Funkcjonalność

Drewniane żaluzje ogrodowe to cała masa zalet, które ułatwiają życie. Ponadto dzięki nim możemy spędzić cudowny czas na ogródku bez obawy o zepsucie go poprzez natarczywe słońce. Możliwość regulacji dostępu światła jest doskonałą opcją, która daje nam pewnego rodzaju możliwość wyboru. To jednak nie wszystko.

Pamiętajmy, że te konkretne produkty są świetnym uzupełnieniem niemal każdej ogrodowej aranżacji. Dzięki nim nasz zielony teren znacząco wyróżni się na tle innych ogrodów. Ponadto pokażemy, że znamy się na trendach i wiemy, co teraz powinno zdobić zielone tereny. Warto dodatkowo postawić na szalony kolor żaluzji.

Dzięki kolorowym drewnianym żaluzjom ogrodowym wykażecie się niemałą oryginalnością. W dodatku zaskoczycie samych siebie i innych domowników. Postawcie na kreatywne i oryginalne, ale też funkcjonalne wypełnienie ogrodu.


FAQ - PYTANIA I ODPOWIEDZI

Jakie są zalety żaluzji ogrodowych?

Żaluzje ogrodowe pozwalają na regulację dostępu światła do altanki lub tarasu. Ponadto znacząco upiększają aranżacje ogrodowe.

SPIS TREŚCI