•   +48 500 148 064
  •   info@abraxokna.pl
Logo ABRAX-BIS
  • ABRAX-BIS    
  • wpis    
  • Okno Narożne - Czy Warto w Nie Zainwestować?

Okno Narożne - Czy Warto w Nie Zainwestować?

Coraz częściej sięgamy po nowoczesne rozwiązania, które mają na celu zapewnić nam wygodę i estetyczny wygląd wnętrza. Jednym z ostatnio spopularyzowanych rozwiązań jest okno narożne, które podbiło serca wielu miłośników ciekawej architektury. Ile kosztują okna narożne i jakie mają funkcje? Wszystkiego dowiecie się w poniższym tekście.

Okno narożne - Nowoczesne rozwiązanie

Wnętrzarskie trendy coraz bardziej zaskakują zarówno osoby nimi zainteresowane, jak i samych wykonawców. Świat budowlany bez wątpienia idzie do przodu, dlatego musimy nadążać za coraz to nowymi rozwiązaniami.

Są to kwestie mające na celu jednoczesne ułatwienie nam życia, jak i poprawienie wyglądu przestrzeni, którą aktualnie zamieszkujemy. Warto jednak zauważyć, że choć niektóre opcje są nowe, to bez wątpienia mają w sobie to coś.

Wiemy, że niekiedy ciężko jest dobrać odpowiednie umeblowanie do nowej przestrzeni, a to ze względu na fakt, że coraz szybciej następują nowe rozwiązania w aranżacjach. Trudno jest znaleźć elementy, które są ponadczasowe, choć oczywiście jest to możliwe przy odrobinie starań.

Jednym z coraz częstszych wyborów do podkreślenia nowoczesności domu jest okno narożne. Można je zauważyć w coraz to nowych budynkach i raczej szybko nie wyjdzie z mody.

Okno narożne - Niezależne od mody

Bez wątpienia okno narożne można uznać za ponadczasowy element domu, który będzie zachwycał zarówno was, jak i waszych gości. Warto mieć na uwadze, że istnieje ich kilka rodzajów, a to oznacza, że z pewnością znajdziecie taką opcję, która będzie w stanie was zadowolić.

Jakie są jednak koszta względem okien narożnych i czy rzeczywiście opłaca się podejmować takiej inwestycji? Cena okna narożnego i zainwestowanie w okno w nowoczesnym budownictwie zostanie wyjaśnione poniżej. Warto jednak poznać uprzednio jego charakterystykę.

Okna narożne - Cechy, Zalety i Wady

Czym właściwie cechuje się ta popularna opcja upiększenia budynku i skąd wzięła się jej nazwa? Otóż okna narożne pozwalają na przeszklenie naszego domu, na którymś z jego rogów.

Są to dwa oszklenia umieszczone na dwóch ścianach, które w najczęstszym przypadku są połączone pod kątem 90 stopni. Dzięki takiemu rozwiązaniu mamy okna, które są ze sobą połączone z poziomu dwóch ścian, a całość wygląda bez wątpienia nieziemsko i bardzo nowocześnie.

Warto jednak podkreślić, że narożne okna mają swoje wady i zalety, o których wspomnimy więcej w poniższych akapitach. Podkreślamy jednak, że nie samą estetyką należy wybierać przeszklenie, gdyż współczynnik przenikania ciepła z pomieszczenia na zewnątrz jest równie ważnym aspektem.

Narożne okna - Zalety

Zalety okien narożnych można wymieniać naprawdę długi czas. Bez wątpienia jedną z zalet jest fakt, że sprawdzą się one w różnych rodzajach domów. Mowa tutaj o tych jednorodzinnych, jak i tych mających większą liczbę lokatorów.

Ponadto niezaprzeczalnie trzeba podkreślić, że dostęp do naturalnego światła w ciągu dnia jest znacząco zwiększony. Z tej racji dom z oknem narożnym świetnie sprawdzi się, będąc utrzymanym w stylu skandynawskim.

To właśnie w nim bowiem najważniejsze jest sporo naturalnego światła, które rozświetla jasne ściany, meble i dodatki. Co więcej, okno narożne ze względu na właśnie ten czynnik może wprawić nas i innych domowników w dobry humor. Wszystko za sprawą faktu, że udowodniono naukowo, że ma ono ścisłe działanie na naszą psychikę.

To nie koniec plusów

Jak widać, okna narożne mają masę zalet w tym pakiety szybowe z profilem narożnym, które trudno jest zawrzeć w jednym nagłówku. Nie zapominajmy również o fakcie, jakim jest mnogość rodzajów tej konkretnej stolarki okiennej, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie.

Narożne okno to także postawienie na dużo wyższą estetykę całej budowli, gdyż jest to najlepszy przykład nowoczesnej architektury. W tym wypadku nie możemy również zapomnieć o tym, że jeśli mamy większy dostęp do naturalnego światła, to dużo rzadziej decydujemy się na zapalanie tego sztucznego w postaci lamp, czy też żyrandoli.

Oznacza to, że rachunki, które dotychczas płaciliśmy za używanie prądu będą niższe właśnie z tego względu. Plusem jest także optyczne powiększenie przestrzeni, przez to, że możemy doświetlić wnętrze z rogu budynku.

 

Wady okien narożnych

Warto mieć na uwadze równie, jakie okno narożne, które chcemy umieścić w naszym domu, ma również swoje minusy, o których trzeba wspomnieć. Jest to ogromnie ważna kwestia, gdyż uważamy, że aby móc zainwestować w takowy produkt trzeba znać jego dwie strony medalu.

Przedstawiamy zatem wady okien narożnych. Jedną z dosyć powszechnym kwestii w tym zestawieniu jest oczywiście cena okna narożnego, którą w późniejszych akapitach omówimy szerzej. To jednak oczywiście nie koniec. Tutaj również pojawia się problem odnośnie do rolet, żaluzji, jak i zasłon, które będzie trzeba zamówić nieco szybciej niż inny asortyment.

Większość tych produktów będzie bowiem musiała być produkowana na zamówienie, a to zajmie znacznie więcej czasu, niż w sytuacji, kiedy mamy do czynienia ze zwyczajnym zamówieniem.

Okna narożne pozwalają na nowoczesny wygląd i brak straty ciepła

Warto również zwrócić uwagę na mankament, jakim jest samo planowanie całego budynku. Mowa o fakcie, że już na etapie projektowania budynku będziemy musieli zwrócić uwagę na przyszłą obecność okna narożnego w danym miejscu.

Musimy przecież podczas budowy mieć możliwość zrobienia miejsca na ten konkretny obiekt. Warto również, abyście mieli na uwadze, że okno narożne jest bardziej narażone na działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych, co zdarza się często właśnie w przypadku dużych przeszkleń.

Komfort użytkowania pozostaje taki sam, jednak planowanie wnętrza na etapie projektowania bez wątpienia można nazwać czymś uciążliwym. Ich montaż również nie należy do najłatwiejszych, dlatego podążając za odpowiednim aspektem wizualnym, musimy zatrudnić do tego montażu fachowców.

Okna narożne ze stepem do wnętrza - Rodzaje okien narożnych

Czas teraz postawić na omówienie tego, na jakie typy dzielimy narożne okna i jakimi cechami się te poszczególne rodzaje charakteryzują. Jeśli chodzi akurat o tę konkretną stolarkę okienną, to warto podkreślić, że dzielimy ją wyłącznie na dwie grupy.

Możemy bowiem nabyć okno narożne ze słupkiem oraz takie bez słupka, nazywane oknem narożnym ze stepem. Czym właściwie te dwa produkty różnią się ze sobą poza oczywiście wspomnianą nazwą?

Okna narożne ze stepem to takie, które bez wątpienia należą do stylu pełnego minimalizmu. Jest on bardzo nowoczesny opcją, co pozwala na utrzymaniu czystości, ale i futurystycznego wnętrza domu. Jeśli chodzi o ich budowę, to jedno i drugie przeszklenie nachodzi na siebie. Następnie zostaje połączone przy pomocy silikonu lub emalią ceramiczną.

Warto mieć na uwadze, że od strony zewnętrznej nie stosuje się ocieplenia, jednak na wewnętrznej tak. Ocieplenie powyżej wspomnianego łączenia utrzymuje się specjalnym klejem oraz sznurem dylatacyjnym. Duże przeszklenia, takie jak to nie mają ograniczeń, gdyż ten profil narożny jest pozbawiony słupka.

Okno narożne ze słupkiem

Istnieje również drugi rodzaj stolarki okiennej, o którym musimy tutaj wspomnieć. Nie są to okna PCV, drewniano aluminiowych, czy okna aluminiowe, a okna narożne ze słupkiem. Czym się charakteryzuje i jednocześnie różni od swojego poprzednika? Przekonajcie się sami, czym są te okna narożnikowe.

Okno narożne ze słupkiem zamiast wspominanych emaili czy silikonów posiadają słupek w miejscu łączenia się szyb. W dodatku są one łączone pod różnymi kątami w przeciwieństwie do swojego poprzednika. Mowa o kątach, takich jak:

  • 45 Stopni,
  • 90 Stopni,
  • 135 Stopni,
  • 210 Stopni.

Jak widać okno narożne ze słupkiem to miła odmiana od okna narożnego ze stepem. Mimo to obie opcje muszą być planowane w konstrukcji budynku już na etapie projektowania domu. Większe przeszklenia tego typu mogą mieć mniejszy współczynnik przenikania ciepła. Oczywiście, ma to miejsce wyłącznie przy odpowiednim montażu.

 

Ile kosztują okna narożne?

Okno narożne to poniekąd ikona luksusu, która ma możliwość otwierania się w różny sposób. To duże przeszklenie ma dodatkowe wzmocnienia, takie jak choćby obecność szkła hartowanego. Warto zwrócić jednak uwagę na rodzaj okien, gdyż okna bezsłupkowe będą miały inną cenę niż okna narożne ze słupkiem.

Cena okna narożnego różni się zatem ze względu na typ, rozmiar, ale i materiały wykorzystane do jego produkcji. Odpowiadając na wasze pytanie, cena okna narożnego zaczyna się na 1600 zł, a kończy nawet na kilkudziesięciu tysięcy złotych, co jest astronomiczną kwotą.

Okna narożne bez słupka, choć zapewniają równie piękny widok, co siostrzany rodzaj stolarki okiennej są aż o 40% droższe od okien narożnych ze słupkiem. Bez wątpienia jest to zaskakująca kwestia, gdyż okna narożne ze słupkiem można otwierać, a te ze stepem są niemożliwe do otwarcia.

Sprawdzą się z zatem w aranżacji wnętrza, jednak bardziej jako ozdoba niż okna, czy też drzwi tarasowe. Warto pamiętać, że okno narożne będzie znajdowało się w waszym domu całe życie, dlatego najlepiej zainwestować w nie odpowiednią sumę. Okna narożne ze słupkiem, czy też bez, powinny posiadać odpowiednie parametry.


FAQ - PYTANIA I ODPOWIEDZI

Ile kosztują okna narożne?

Cena okna narożnego zaczyna się na 1600 zł, a kończy nawet na kilkudziesięciu tysięcy złotych, co jest astronomiczną kwotą. Okna narożne bez słupka, choć zapewniają równie piękny widok, co siostrzany rodzaj stolarki okiennej są aż o 40% droższe od okien narożnych ze słupkiem.

SPIS TREŚCI