•   +48 500 148 064
  •   info@abraxokna.pl
Logo ABRAX-BIS
  • ABRAX-BIS    
  • wpis    
  • Okna bez firan - Czy to możliwe?

Okna bez firan - Czy to możliwe?

Stolarka okienna to nieodłączna część każdego wnętrza. Z tego też względu ma ona często swoje nieodłączne ozdoby, bez których nie wyobrażamy sobie wnętrza. Są to dodatki praktyczne i funkcjonalne, ale też takie, które pełnią funkcję dekoracyjną. Okna bez firan są dla nas czymś nie do pomyślenia, choć da się je urządzić właśnie w taki sposób. Jak można tego dokonać?

 

Okna bez firan - Urządzanie wnętrza

Jak wiadomo, aktualne trendy wnętrzarskie są naprawdę różnorodne. Z tego też względu musimy mieć na uwadze, czym się kierować podczas urządzania naszego domu, czy też mieszkania. Oczywiście, niezależnie od tego, czy odświeżacie swój wystrój, czy też tworzycie go zupełnie od podstaw, musicie mieć na uwadze, czego właściwie oczekujecie od finalnej wersji waszych skromnych progów.

Nie zawsze wszystko idzie po naszej myśli, dlatego nie można myśleć, że wszystko od razu się uda. Wiele zakładanych przez nas rozwiązań może nie wyjść, chociażby przez to, że nie pozwoli wam na to architektura. Musicie pamiętać, że budowa domu nie zawsze będzie sprzyjała waszym planom. Nie możecie się jednak w takich momentach poddawać, a stawiać na kreatywne decyzje wnętrzarskie.

Jednym z problemów, który może się pojawić, jest na przykład brak miejsca na zamontowanie karnisza. W takiej sytuacji musimy mierzyć się z problemem, jakim są okna bez firan. Nie każdy wie, jak sobie poradzić z takim mankamentem w pomieszczeniu. Dlatego też postanowiliśmy szerzej omówić ten temat. Wszystkie nasze rady w tym zakresie poznacie, czytając nasz artykuł.

 

okna bez firan

 

Okno bez karnisza - Jak je ozdobić?

Brak możliwości zamontowania karnisza to jeden z mankamentów, który sprawia, że jesteśmy skazani na okna bez firan. Warto mieć na względzie, że brak firan, to nie tylko pozbawienie ozdoby okiennej, ale i naszej prywatności. Powinniśmy zatem znaleźć rozwiązanie zamienne, które będzie spełniało obie te kwestie. Na co najlepiej się zdecydować, jeśli nie mamy w mieszkaniu karnisza?

Oczywiście świetnym rozwiązaniem będą rolety zewnętrzne i wewnętrzne. Pierwsza z tych opcji zapewni wam bezpieczeństwo przed włamywaczami. Nie będziecie się obawiać, że znajdą oni drogę do wejścia do waszego domu. Ponadto są świetnym rozwiązaniem na letnie dni, gdy promienie słońca zalewają nasz dom, nagrzewając go. Firany nie zapewniają nam takich rozwiązań.

Druga opcja to oczywiście rolety zewnętrzne. Jeśli poszukujecie dobrej jakości rolet, to znajdziecie je oczywiście w naszej ofercie. Różne kolory pozwolą na dopasowanie się do wyglądu waszego wnętrza. Będziecie w stanie je dopasować do kolorów, które już panują w waszym mieszkaniu. Co więcej, zapewnią one należytą prywatność i ochronią przed nasłonecznieniem mieszkania.

 

Okna bez firan - Czas na zasłony okienne!

Ciekawym wyborem względem zasłaniania i jednoczesnego ozdabiania naszego okna są oczywiście zasłony. Jest to bardzo gustowne rozwiązanie, które może dodać naszej stolarce okiennej i całemu wnętrzu klasy oraz elegancji. Okna bez firan nie muszą wyglądać nago, a mogą naprawdę robić wrażenie, jeśli odpowiednio je wystylizujemy. Jaki mam wybór w tym zakresie?

Zasłony okienne pozwalają wam na nieco więcej prywatności, niż robią to firanki. Nie musimy dzięki nim stawiać na inwestycję w postaci rolet zewnętrznych. Ten typ osłony na okno przypomina nieco teatralną kotarę. Charakteryzują się one ciężkością, mocnym materiałem, ale i odpornością na działanie czynników zewnętrznych. Z tego też względu nie odbarwiają się pod wpływem słońca.

Warto mieć na względzie, że zasłony to inwestycja, gdyż rzadko kiedy decydujemy się na modele, które będziemy regularnie wymieniać. Najczęściej jest to jeden zestaw na wiele lat, więc musi on być dopasowany do kolorystyki panującej we wnętrzu. Warto wybierać bardziej bazowe odcienie, albo takie, które będą pasowały do mocnych, kolorystycznych detali w waszym życiu.

 

okno bez firan

 

Panele okienne - Wybór nowoczesny

Jeśli posiadacie okna bez firan, to warto także przemyśleć nieco bardziej innowacyjne oraz nowoczesne możliwości. Mamy tu na myśli na przykład panele okienne. Często możecie także spotkać się z nazwą ekrany okienne. Co to właściwie jest? Są to szerokie pasy tkanin zdobione na różne sposoby, w zależności od waszego upodobania. Zawiesza się je na karniszu, zupełnie tak jak firany.

Jeśli więc waszym problemem jest brak karnisza, to panele okienne nie będą rozwiązaniem takiej przeciwności losu. Skupmy się jednak na dalszej charakterystyce tego pomysłu. Otóż panele okienne są produkowane z materiałów, które przepuszczają światło. Nie chronią zatem naszego wnętrza przed promieniami słonecznymi, jednak to samo tyczy się również firan.

Warto wiedzieć, że panele okienne najczęściej zakrywają wyłącznie górne części naszej stolarki okiennej. Trzeba jednak przyznać naprawdę wielki plus temu rozwiązaniu. Jeśli denerwują was okna bez firan i pragniecie zdecydować się na coś nietypowego, to ta opcja będzie świetna. Wszystko za sprawą faktu, że mamy do wyboru niewyobrażalnie wiele możliwości, by podjąć najlepszą decyzję.

 

Okna bez firan a żaluzje okienne

Okna bez firan, to nie koniec świata i istnieje naprawdę wiele alternatyw tego, w jaki sposób możemy nasze okna przyozdobić. Nie zapominajmy o prostej opcji, która z jakiegoś powodu często jest pomijana, choć można dzięki niej naprawdę ciekawie przyozdobić wnętrze. Mowa rzecz jasna o żaluzjach okiennych, które mają naprawdę przydatne zastosowania, jeśli chodzi o stolarkę okienną.

Taka opcja często kojarzy nam się z miejscem pracy lub szkołami, gdzie żaluzje są właściwie nieodłączonym elementem. Nic bardziej mylnego. Ten rodzaj ochrony okna może być bardziej elegancki i klasyczny niż może się wydawać. Wystarczy wybrać takie modele, które znajdują się w odcieniach czerni i szarości. Dzięki temu nadamy całości estetyki, ale żaluzje nie będą odstawać na tle całego wnętrza.

W dodatku nie możemy zapominać o tym, że żaluzje są w stanie nas ochronić przed uciążliwymi promieniami słonecznymi dużo lepiej niż firanki, panele okienne, czy też zasłony. Przy ich pomocy jesteśmy w stanie zdecydować, ile światła chcemy wpuścić do danego pomieszczenia w naszym domu. Jest to niemały plus, który warto podkreślać, mówiąc o tym rozwiązaniu zamiast firan.

 

okna bez firan i kobieta

 

Jak zasłonić okna bez użycia firan?

Skupmy się na ważnym aspekcie, czyli takim, jak najbardziej trafnie zasłonić okna bez używania do tego zadania firan. Powyżej przedstawiliśmy różne rozwiązania, które będą odpowiadały różnym osobom. Zależy to wyłącznie od waszych preferencji w wystroju wnętrzarskim. Jesteśmy jednak w stanie polecić rozwiązania na okna bez firan w zależności od tego, na czym wam zależy.

Jeśli przywiązujecie największą wagę do tego, jak będą wyglądały wasze okna pozbawione firan, to najlepszym rozwiązaniem będą dla was zasłony. Są one bez wątpienia niezmiernie elegancką opcją, która wpasowuje się w mieszkania i domy pełne klasy oraz estetyki. Jeśli są one dla was zbyt drogie, to drugą trafną opcją będą panele okienne, które podkreślają walory wizualne stolarki okiennej.

Jeśli jednak bardziej podoba wam się wizja tego, że otrzymacie prywatność oraz spokój przed ciekawskim spojrzeniami, to najlepszą opcją będą rolety zewnętrzne. Pomogą wam one w zachowaniu bezpieczeństwa, chroniąc was przed nieproszonymi gośćmi. Jeśli nie potrzebujecie tej drugiej opcji, to spokojnie wystarczą wam żaluzje lub rolety wewnętrzne. Każdy znajdzie odpowiednią opcję dla siebie.


FAQ - PYTANIA I ODPOWIEDZI

SPIS TREŚCI