•   +48 500 148 064
  •   info@abraxokna.pl
Logo ABRAX-BIS
  • ABRAX-BIS    
  • wpis    
  • Dekoracja Okien na Boże Narodzenie 2022 - Co Wybrać?

Dekoracja Okien na Boże Narodzenie 2022 - Co Wybrać?

Boże Narodzenie tuż za rogiem, więc trzeba już zająć się najlepszą częścią roku, czyli dekorowaniem naszych domów! Choinki, światełka, bombki i kolorowe łańcuchy, to zaledwie początek listy wszystkich ozdób, jakie w domu umieścimy. Są jednak części mieszkania, które trudniej jest udekorować. Dekoracja okien na Boże Narodzenie nie musi być nudna! Sprawdźcie sami!

 

Dekoracja Okien na Boże Narodzenie 2022 - Tradycja

Większość ludzi uwielbia świąteczny czas, a to wszystko za sprawą ciepłego i przytulnego rodzinnego klimatu. Oczywiście jedzenie również przychodzi nam na myśli, jeśli już wspominamy o świątecznym czasie. Wspólne przygotowywanie dwunastu potraw sprawia, że ślinka nam leci na samą myśli. Nic dziwnego, że chcemy jak najszybciej wprowadzić taką atmosferę do domu.

W tym celu sprawiamy sobie i innym masę podarunków w formie dekoracji świątecznych. Rozmaite świeczki, skarpetki, lampki i wiele innych elementów goszczą w naszych domach, nadając świąteczny klimat. Oczywiście nie może na nich zabraknąć motywów Świętego Mikołaja, reniferów, bałwanków, czy śnieżek, które bez wątpienia są symbolami zimy i Świąt Bożego Narodzenia.

Wiadomo, że gusta bywają różne, jednak czerwień i zieleń przejmują w okresie świąt niemal każde mieszkanie. Dbamy o to, by nasze podłogi, blaty, stoły i półki były zaopatrzone w odpowiednie ozdoby. Co jednak z oknami? Często pozostają kompletnie pozbawione akcentów bożonarodzeniowych, co bez wątpienia jest niedopuszczalne! Jaka dekoracja okien w Boże Narodzenie będzie najlepsza!

 

dekoracja okien na boże narodzenie

 

Jak udekorować okna na Boże Narodzenie?

Ozdabianie wnętrz w Boże Narodzenie to kompletna podstawa, jeśli chcemy być zadowoleni z finalnego efektu. Choinka to centrum całego zamieszania, jednak liczą się również detale, do których zaliczamy rozmaite bombki i łańcuchy. Parapety i okna również zasługują na równie ciekawy wystrój! Jedną z podstaw waszych działań w tym kierunku jest wybranie konkretnych firan i zasłon.

Powinny one odzwierciedlać świąteczny czas oraz wasze preferencje, jeśli chodzi o ogólne ozdabianie wnętrz. Wiemy, że nie każdy jest na tyle śmiały, by zdecydować się na zasłony ze wzorami reniferów, choinek, czy śnieżynek. W celu subtelnego zakomunikowania, że również oczekujecie na święta, możecie przyozdobić stolarkę okienną świątecznymi kolorami. Mowa o zieleni i czerwieni.

Ten kolorystyczny akcent jesteście w stanie przenieść na zasłony, rolety, firanki lub żaluzje. Oczywiście zdecydujecie w zależności od tego, jakie macie możliwości. Jak możecie się jednak domyślać, to nie jedyny pomysł, jaki przychodzi nam do głowy, jeśli chodzi o świąteczne ozdabianie wnętrza. Otóż pamiętajcie, że zarówno szyby, jak i parapet również składają się na okno w mniemaniu wnętrzarskim.

 

Dekoracja okien na Boże Narodzenie 2022 - Dekorowanie szyb

Wspominaliśmy powyżej o kwestii ozdabiania okien przy pomocy firanek, rolet i zasłon. Warto jednak wiedzieć, że nie jest to jedyna możliwość, na jaką możecie się zdecydować w kwestii waszych okien. Niezależnie od tego, czy macie dzieci, czy jesteście dziećmi w środku, dobrze jest zdecydować się na sztuczny śnieg. Wystarczy zaopatrzyć się w odpowiednie szablony.

W wielu sklepach jesteście w stanie odnaleźć sztuczny śnieg w sprayu oraz szablony z motywami świątecznymi. Możecie je przyłożyć do powierzchni szyby i zacząć pryskać sprayem równomiernie pokrywając cały szablon. Takie szablony najczęściej przedstawiają bałwanki, renifery oraz wspomniane przez nas wcześniej symbole świąteczne. Co jednak gdy nie mamy szablonów?

W takiej sytuacji jesteście w stanie na własną rękę takowy szablon wykonać. Do jego wykonania będziecie potrzebować kartonu oraz nożyka do wycinania. Następnie znajdźcie w Internecie przykładowe szablony i naszkicujcie je ołówkiem na waszym kartonie. Kolejnym krokiem będzie oczywiście równe wycięcie tego naszkicowanego uprzednio kształtu. Jak widać, nie musicie sporo wydawać!

 

Ozdabianie parapetów na Święta

Nie możemy zapomnieć także o kwestii kompozycji, jaka powinna zdobić wasz parapet. Jak możecie się domyślać, są pewne stałe pewniki, które dobrze sprawdzą się w ozdabianiu okna. Mowa tutaj oczywiście o świeczkach w kolorach zieleni i czerwieni. W tym przypadku jednak najważniejszy jest zapach takich świec. Najlepsze będą świeczki sojowe o zapachu korzennym, waniliowym i imbirowym.

 

dekoracja okien

 

Warto zaopatrzyć się w ususzone gałązki różnych ziół i kwiatów, które świetnie zaprezentują się na parapecie. Zachęcamy też, byście wyłożyli parapet kolorowymi serwetkami, szmatkami lub małym obrusem z symbolami reniferów i innymi świątecznymi postaciami. Zakryją one powierzchnię parapetu, zwłaszcza jeśli ta jest biała i nie pasuje do wnętrza. Jeśli potrzebujecie solidnego parapetu, to nasza firma takie oferuje.

Parapet może być również miejscem, na którym umieścimy dekoracje w formie figurek tematycznych. Śnieżne kule bez wątpienia nadadzą całości świątecznego akcentu. To samo tyczy się rzecz jasna szyszek i miniaturowych mikołajów. Warto jednak w tym wszystkim zachować kolorystykę pasującą do waszego wnętrza. Jeśli wasz dom jest wypełniony pastelami, to warto na nie postawić.

 

Dekoracja okien na Boże Narodzenie 2022 - Światełka i łańcuchy

Warto zwrócić uwagę na kwestię, jaką jest dekorowanie okien poprzez użycie łańcuchów i światełek, które zupełnie przywodzą na myśl świąteczny czas. Jeśli chodzi o łańcuchy z różnych materiałów, to mamy ich niemały wybór kolorystyczny. Możemy je więc dobrać do kolorystyki umeblowania mieszkania lub dekoracji świątecznych. Dekoracja okien na Boże Narodzenie 2022 nie musi być nudna!

Z tego też powodu warto, jest postawić na kolorowe światełka, które dopełnią całokształt przygotowanej przez was dekoracji. W tym przypadku również macie niemałą możliwość, by wykazać się kreatywnością, ale też poczujecie magię świąt. Lampki świąteczne są przecież symbolem Bożego Narodzenia. Możemy je uznać za równie ważne, co renifery, bałwanki, czy też śnieżynki.

Jeśli macie dzieci, to warto je również zaangażować w całe przedsięwzięcie, jakim jest dekorowanie domu i okien. Z pewnością przyniesie im to mnóstwo zabawy i frajdy, przez co jeszcze bardziej ucieszą się z efektu. Radzimy jednak uważać na instalacje elektryczne, czyli oczywiście światełka oraz na świeczki. Tutaj bardziej przyda się ręka kogoś dorosłego i odpowiedzialnego.

 

Dekoracja okien na Boże Narodzenie 2022 - O czym nie zapomnieć?

Są kwestie, o których często zapominamy, kiedy przygotowujemy dekoracje okien na Boże Narodzenie. Jedną z takich kwestii jest harmonia urządzania wnętrza w świątecznym stylu. Musicie wybrać czy podoba wam się bardziej kolorowy harmider, czy też wolicie coś nieco bardziej stonowanego i z klasą. Na tej podstawie powinniście dobierać poszczególne dodatki do ozdabiania wnętrz.

Niektórzy często decydują się na dwukolorowe akcenty w swoich dekoracjach. Najczęściej wybieranymi opcja mi jest łączenie złota lub srebra z czerwienią, lub zielenią. Są to gustowne i ponadczasowe rozwiązania, które idealnie sprawdzają się osobom kochającym harmonię w stylu domowym. Oczywiście w chaosie również można znaleźć pewien schemat, jednak jest w tym niezaprzeczalnie więcej roboty.

Jeśli stawiamy na chaos, to dekoracje okien na Boże Narodzenie mogą być robione z niemal wszystkiego. Lampki, łańcuchy, stroiki, czy kule śnieżne mogą znajdować się na każdym oknie, a w tym wszystkim wasze mieszkanie będzie wręcz skandować, że święta się zbliżają. Niezależnie od tego, co wybierzecie, życzmy wam Wesołych Świąt Bożego Narodzenia i Szczęśliwego Nowego Roku.


FAQ - PYTANIA I ODPOWIEDZI

SPIS TREŚCI