•   +48 500 148 064
  •   info@abraxokna.pl
Logo ABRAX-BIS
  • ABRAX-BIS    
  • Szprosy

Szprosy

Eleganckie listwy okienne.

Szprosy okienne to rozwiązanie aranżacyjne, które wzbudza wiele skrajnych emocji. Ich popularność wciąż jednak rośnie, gdyż nadają niemałej świeżości, ale i przyciągają uwagę gości. Warto jednak zastanowić się, na jaki rodzaj postawić i czym się kierować. Nasza oferta zawiera różnorodne wysokiej jakości szprosy okienne, które dopasują się niemal do każdego wnętrza. Sprawdźcie, czy taki wybór będzie odpowiedni do waszych wnętrz.

Szprosy okienne — ciekawe rozwiązanie aranżacyjne

Moda wnętrzarska wciąż się zmienia, dlatego ci, którzy kochają aranżację na czasie, co kilka lat zmieniają cały wystrój. Oczywiście, nie wszystkie rozwiązania wychodzą z mody. Style takie jak glamour, wiejski, vintage, nowoczesny, czy staroświecki, na zawsze są wpisane w ponadczasowe rozwiązania. Dlatego też warto brać pod uwagę takie aspekty, zwłaszcza podczas remontu, czy też budowy domu. Nie możemy przecież pozwolić na to, by nasze wnętrze po zaledwie kilku latach stało się czymś niemodnym.

Niektóre kwestie są niezmienne również ze względu na powinność zbyt dużego trudu do ich zmiany. Stolarka okienna, jak i drzwi wejściowe to niekoniecznie przyjemne do wymiany elementy domu. Warto jednak, byście pamiętali, że i takie szczegóły w mieszkaniu można zmienić. Warto jednak mieć na uwadze, czy taka zmiana jest potrzebna. Ludzie często bowiem preferują odnowę całego wnętrza, nie wiedząc, że może wystarczy zmienić szczegóły, na które nie zwraca się uwagi.

Oczywiście w momencie, gdy okna lub drzwi są niesprawne, to należy je niezaprzeczalnie wymienić. Jeśli jednak chodzi wyłącznie o zmianę aranżacji, to nie trzeba zmieniać od razu całej stolarki. Wystarczy postawić na ciekawy dodatek, mianowicie szprosy okienne. Mogą być one zupełną odmianą w waszym domu, która sprawi, że całkowicie zmieni się wasz pogląd na oglądane codziennie mieszkanie. Na czym polega fenomen takich produktów i czy warto się na nie zdecydować?

Rodzaje szprosów do okien

Jak wiadomo, większość produktów dzieli się na rodzaje, gdyż niektóre ich elementy różnią się od siebie. Warto mieć na uwadze, że wiele osób myli szczebliny ze szprosami. Pamiętajcie jednak, że szprosy różnią się od szczeblin umiejscowieniem. Spośród naszej kategorii wyróżniamy ich cztery główne typy:

Pierwsze wymienione rozwiązanie, mianowicie szprosy międzyszybowe to opcja do nowoczesnych aranżacji i najczęściej wykonuje się ją z aluminium. Co więcej, jest umieszczana pomiędzy pakietem szybowym i jest to najdroższe rozwiązanie ze wszystkich typów szprosów. Dlaczego? Poza ich trwałością owe modele są bardzo łatwe w utrzymywaniu czystości. Z racji tego, że nie ma ich na zewnątrz, a znajdują się pomiędzy szybami, to kurz nie ma jak na nich osiadać.

Kolejny typ produktu, który należy omówić to szprosy konstrukcyjne. Co ważne, najczęściej umieszcza się je, w oknach drewnianych. Są najstarszą z możliwości i dzielą szybę na mniejsze elementy. Wzmacniają całą konstrukcję i gwarantują solidność. Cechują się jednak mniejszą popularnością od swoich poprzedników. Tamte są bowiem nieco bardziej nowoczesne, a jak wiadomo, to jest teraz czymś modnym.

Co odróżnia je od szczeblin?

Warto omówić istotną kwestię, która raz po raz jest poruszana przez naszych klientów. Szprosy to elementy dekoracyjne mające oddzielać mniejsze szyby na oknie od siebie. Trzeba jednak wspomnieć, że są raczej dodatkiem do istniejącego już okna. Natomiast konkurencyjne dla nich szczebliny są wbudowane w okno. Mamy tutaj zatem do czynienia albo z dekoracją, albo stałym elementem wbudowanym w okno.

Mimo tych oczywistych kwestii niektóre firmy wciąż mylą te dwa pojęcia, będąc w błędzie i wprowadzając w niego klientów. Aktualnie jednak szprosy są mocno związane z ciekawymi rozwiązaniami aranżacyjnymi. Jeśli więc będziecie się zastanawiać nad wyborem między jednym a drugim, to chętnie wyjaśnimy wam istniejące między nimi różnice, ale i ich właściwości. Najważniejszą kwestią dla klienta jest oczywiście wiedza, dlatego chętnie ją naszym klientom przekazujemy.

Mimo popularności, jaką wciąż zyskują, pojawiają się spory. Na jaki temat? Wiele osób, boi się takiego rozwiązania, gdyż uważa je za kicz. Strona przeciwna uważa zaś, że jest to doskonałe odświeżenie i urozmaicenie dotychczasowego wystroju w domu. Jeśli chcesz wiedzieć, jakie wyróżniamy typy oraz czy warto na nie postawić, zapoznaj się tym tekstem.

Szprosy naklejane i otwierane

Następną pozycją, która znajduje się na naszej liście, są szprosy otwierane, lub inaczej mówiąc zawieszane. Znajdują się one w postaci ramek, bądź listew drewnianych, które tworzy się ze spienionego PCV. Ich charakterystyczną cechą jest fakt, że nie są przymocowywane do okna na stałe. Jest to więc świetna opcja dla tych nieco wybrednych osób, którym szybko dana aranżacja się nudzi. Dzięki modelom otwieranym dużo łatwiej byłoby diametralnie zmienić całokształt mieszkania.

Ostatnią z naszych propozycji są szprosy naklejane, które odpowiadają za imitację podzielenia się szyb. Umieszcza się je zarówno wewnątrz pakietu, jak i na zewnętrznych stronach szyby. Są to elementy mocno dekoracyjne i uważa się je za nietrwałe. Są one bowiem podatne na zniekształcenia i brak im odporności na działanie warunków atmosferycznych. Jest to więc idealna okazja do przetestowania, czy chcielibyście posiadać szprosy w swoim domu na dłużej.

Najlepsza decyzja na odświeżenie wnętrz

Wiadomo, że zmiana aranżacji musi być mocno przemyślana, zwłaszcza jeśli chcesz postawić na szprosy wewnątrzszybowe. Jeśli chodzi o szprosy umieszczane wewnątrz pakietu szybowego, to świetnie odnajdą się w nowoczesnych i innowacyjnych miejscach. W dodatku, są one podatne na zmienianie kształtów, więc można z nich stworzyć niesamowite konstrukcje, co sprawia, że możecie zamówić u nas urzeczywistnione, wymarzone i szalone wizje.

Jeśli chodzi o montaż, to zalecamy dobór specjalisty, który nie zniweluje izolacji cieplnej. Jest to najczęstszy błąd popełniany podczas montażu przez osoby, które niekoniecznie znają się na rzeczy. Warto również mieć na uwadze dokładne mycie okien, które zawierają szprosy, gdyż dzięki odpowiedniej pielęgnacji, posłużą one przez długie lata. Będą one idealnym dopełnieniem do okien PCV naszej firmy. Zapraszamy do wyboru szprosów spośród naszego asortymentu. Gwarantujemy wysoką jakość i solidność.